Užitečné jídlo na snídani pro celou rodinu! Jemné pšeničné obiloviny v kombinaci s šťavnatými jablky a pikantní skořicí – to je skvělý začátek dne!

Složky

Pšeničné obiloviny – 0,5 šálků

Voda – 1,5 šálků

Mléko – 0,5 šálků

Sůl – špetka

Máslo – chuť

Zlato – na chuť

Apple – 1 ks.

Skořice – na chuť

  • 73 kCal
  • 45 min.

Proces vaření

V moderním světě podle mého názoru pšeničná kaše ztratila svou popularitu. Aspoň jsem se dozvěděl o této zázračné kapse teprve nedávno. Tradiční jídlo bylo nahrazeno rychlým občerstvením, vločkami a čokoládovými kuličkami. Ale marně jsme zapomněli na takovou lahodnou a hlavně užitečnou kaši! Pšenice je produkt s nízkým obsahem kalorií a dlouhodobě saturační. Kromě toho obsahuje mnoho potřebných vitamínů, má pozitivní vliv na celé tělo! Stručně řečeno, je zjevně užitečnější v pšeničném obilí než v müsli. A pokud je také chutné vařit – cena nebude!

Obecně platí, že pšeničné obiloviny jsou odlišné: jednak jsou to Bulgur, stejně jako Arnautka a Artek. Dnes připravím pšeničnou obilovinu z poltavské obiloviny, na obalu které je obvykle napsáno “Pšeničné krupice”. Já sám jsem velmi líný, pokud jde o obiloviny – stačí, abych ochutnal máslo, vařil jsem na vodu nebo mléko s obilovinami, nalil jsem to s medem a džemem a pokračoval jsem k obřadu jídla. Ale poté, co jsme strávili trochu víc času, připravíme pro vás fantastické jídlo. Dokonce i kaše, která se nazývá obtížná, jen dezert se připravuje na snídani!

Nebudeme ztrácet čas a začneme připravovat pšeničnou kaši s jablky. A pro to potřebujeme následující složky: pšeničné obiloviny, vodu a mléko pro vaření, sůl, máslo, stejně jako hlavní hosté programu – jablka, skořice a med! Jedná se o skvělou kombinaci a zvedá nepořádek na obloze!

Složení pro pšeničnou kaši s jablky

Naplníme krupice teplou vodou, sůl a dáme je do ohně.

Nalijte zbytky horké vody

Vaříme, dokud není pšenice hotová a celá kapalina je vařená (15-20 minut).

Pro svaření pšeničné kaše

Zatímco kuchař připravuje jablka. Vyčistěte je z kůry, vyřízněte jádro.

Vyčistěte jablko

Rozřezáme na kusy libovolné velikosti.

Vystřihněte jablko

Přidejte následující přísady do hotových obilovin: mléko, připravené jablka a skořice podle chuti.

Nalijte skořici

Mícháme a vaříme 5-7 minut na malém ohni.

Mícháme pomazánku s jablky

Během této doby pšenice bude vařit, jablka budou měkčí, mléko bude absorbováno.

Vařte kaši s jablky

Nyní v kurzu jít med a máslo.

Dejte med a máslo

Rozmícháme a necháme alespoň 5 minut stát pod víkem. Během této doby kaše mírně ochladí, krupice bude plná jablek, medu a skořice, stane se uchazečem.

Hotová pšeničná kaše s jablky

Pšeničná kaše s jablky je připravena! Bon appetit!

Recept na pšeničnou kaši s jablky

Foto pšeničné kaše s jablky

Pšeničná kaše s jablky