Recept na bezlepkové ryby z rýžové mouky na kefír bez přídavku vajec.

Složky

Rýzová mouka – 1 sklo

Kefír – asi 1 šálek

Cukr – od 1 lžičky. až 1,5 lžíce.

Soda – 0,5 lžičky.

Vanilín – na špičce nože

nebo vanilkový cukr – 1 lžičku.

Sůl – 1 špetka

Rostlinný olej – pro smažení

  • 248 kCal
  • 15 min.

Proces vaření

Jedním z nejjednodušších pokrmů z rýžové mouky jsou palačinky. Vypadají jako nádherné jako tradiční pečivo na kefír z pšeničné mouky, ale bílé na přelomu a se speciální křupavou kůrou.

O množství cukru, orientovat na váš vkus, přidal jsem jednu čajovou lžičku s vrcholem, a to není zvláště sladká volba. Protože těsto je připraveno s hydroxidem sodným, je žádoucí použít některé aromatické přísady, například vanilku, vanilin nebo vanilkový cukr. Mám rád vanilkový cukr domácí kuchyně především. cukr, ve kterém prostě leží vanilková luska nebo jen list. Ale tentokrát tam byl jen vanilín …

U palačinek z rýžové mouky připravte přísady do seznamu receptů. Z tohoto počtu se získá 14-15 malých puškářů.

Složení pro palačinky z rýžové mouky

Odměřte správné množství rýžové mouky, promíchejte se solí, cukrem, vanilkovou přísadou a sódy.

Smíchejte mouku, cukr, sůl a sódu

Nalijte část jogurtu. Vlastnosti rýžové mouky se liší u různých výrobců, takže množství kefíru se může lišit, ale obvykle mouka a kefír jsou kombinovány v stejných objemech, tj. 1: 1.

Nalijte kefír

Je velmi výhodné kombinovat přísady s šlehnutím, ale nemusíte je otřásat! Stačí, že jsou ingredience připojeny a popojeny. Cesto vyrobené z rýžové mouky a kefíru je bujné reakcí sody s kyselinou, která se nachází ve fermentovaných mléčných výrobcích. Trouba musí být vyprázdněna okamžitě po vaření.

Těsto rozmícháme

Množství rostlinného oleje pro smažení závisí na vlastnostech pánve, zaměřte se na jednu čajovou lžičku. Absolutně bez másla nejsou palačinky tak nádherné, ale možná je to jen já.

Těsto položte na panvu

Pečené palačinky roztřepeme těsto do pánve s lžící. Po okrajích okrajů otočte a smažte na druhou stranu. Nejdříve položte hotové palacinky na papírové ubrousky, abyste odstranili přebytečný olej a poté sloužili.

Smažte palačinky

Delicious palačinky z rýžové mouky s jakýmikoliv omáčkami a přísadami: zakysaná smetana, kondenzované mléko, džemy, čerstvé nebo konzervované ovoce a bobule, med, čokoláda.

Recept na palačinky z rýžové mouky

Vůně, zakřivená, měkká, s křupavou kůrou …

Fotografie palačinky z rýžové mouky

Dopřejte si sami a vaší rodině s takovými rýžovými palačinky na snídani!

Palačinky s rýžovou moukou