Plenové opečené brambory se žampiony a cibulí – nejjednodušší druhá jídlo pro výstřední oběd nebo večeři v rodinném kruhu! Připravte to?

Složky

Brambory a sladké brambory – 500 g

Houby – 300 g

Cibule – 150 g

Česnek – 1 zub

Rostlinný olej – 3 položky l.

Sůl a pepř – na chuť

Fenykl greeny – 10 g

  • 84 kCal
  • 45 min.

Proces vaření

Vzpomínám si, když syn vyrostl a mohl si něco vařit sám, často jsem mu přikázal, aby vařil smažené brambory s houbami a cibulí. Tyto výrobky byly vždy v našem domě. Dítě se velmi snažilo a po návratu z práce na stůl stála obrovská pánvice se smaženými brambory, houbami a cibulí. Teď, pro svou rodinu, připravuje toto jídlo, no, a někdy je zkazím je i mé rodině.

Smažené brambory s houbami a cibulí jsou velmi jednoduché pokrmy, které dávají prostor pro experimenty. Můžete si vzít houby: ústřicové houby, žampiony, bílé, lesní. Můžete použít jak pasterizované, tak zmrazené. Například dnes vám nabídnu svou verzi tohoto pokrmu. Používám žampióny z džbánu a na obyčejné brambory přidám jeden sladký brambor – sladké brambory, nedávno jsem se velice zamiloval do tohoto druhu brambor.

Složení pro smažené brambory s houbami a cibulí

My brambory, čisté a nakrájíme na tenké desky. Mám speciální nůž, pro ně jsem nakrájel brambory, čekal jsem rodinu s dětmi, chtěl jsem je překvapit.

Řezané brambory a cibule

Ve pánvi vypékat veškerý rostlinný olej. Dali jsme pánev na oheň a nechali olej zahřát, my jsme brambory rozmístili na máslo. Smažte mírně brambory, až do průhlednosti – 10-12 minut.

Smažte brambory s mrkví

Cibule je nakrájena na čtvrtky. Pokud máte čerstvé houby, nakrájejte je na talíři. Řezal jsem své houby na poloviny.

Cibuli a houby nakrájejte

Přeneste nakrájenou cibuli a houby na brambory a smažte celou zeleninu dalších 15 minut, občas mícháme.

  Maso s lilkem a bramborami

Přidat houby s cibulí

Přidejte sůl a pepř v průběhu vaření zeleniny. Je lepší skočit zeleninu, když už začala šťávu.

Nalijte sůl a pepř

Zkuste brambory ochutnat. Je-li již měkká, přidejte jemně nasekané čerstvým koprem a prošel lis na česnek, přidáme jen pár lžic vody, zakryjte pánev pokličkou a dusíme brambory pod víkem na dalších 5 minut. Potom vyndejte pánve z ohně.

Brambory jsou získány s křupavou červenou krustou v dolní části a zůstávají šťavnaté nahoře. Hezký, chutný a krásný!

Vložit zeleninu a česnek

Smažené brambory s houbami a cibulí jsou připraveny. Spíše zavolejte celou rodinu ke stolu a buďte první, kdo má čas na to, abyste si ze spodní části pánve vypráželi brambory a houby!

Foto smažených brambor s houbami a cibulí

Bon appetit!

Recept na smažené brambory s houbami a cibulí