Smažené brambory s kuřecím masem – vydatná snídaně, oběd nebo večeře, které můžete dokonce s sebou vzít do práce.

Složky

Kuřecí filet – 1-1,5 ks.

Brambory – 4-5 ks.

Cibule – 1 ks.

Sůl – 2-3 špice

Rostlinný olej – 50 ml

  • 137 kCal
  • 25 min.

Proces vaření

Kdo z nás nemá rád smažené brambory, ale vůbec žádné, a smažené brambory s kuřecím masem? Možná to nejsou, ledaže byste nebyli vegetariáni. Miska se připravuje velmi rychle a stane se nádhernou snídaní, obědem nebo večeří. Můžete si s sebou vzít práci do nádoby a znovu ohřívat v mikrovlnné troubě. Smažené brambory s kuřecím masem dokonce i děti, zvláště pokud jim podáváte kečup, majonézu nebo jiné omáčky.

Výrobky na vaření smažených brambor s kuřecím masem v pánvi lze nalézt v každém supermarketu nebo v obchodě. Můžete smažit brambory jak v rostlinném oleji, tak na smaltse. A jestli je smilek také s prasklinami, pak taková nádobí odletí z desek za pár minut!

Takže připravte produkty a začněte vařit! Okamžitě odklíčíme brambory z kůry, myjeme je a filé ve vodě, filé se prořízne přes filmy.

Složení opečených brambor s kuřecím masem v pánvi

Nakrájeme kuřecí filé na malé kousky a smažíme je 2-3 minuty v pánvi na slaném slunečnicovém oleji. Nezapomeňte, že vaření je nezbytné pro jejich přípravu: kuře – 20 minut, brambory – 15 minut, cibule – asi 5 minut.

Dejte kuře do pánve

Jakmile kuřecí maso dostane trochu zlaté barvy – můžete přidat brambory.

Kuřecí filé z kuřecího masa

Každou hlízu nakrájíme na plátky a nalijeme do pánve, mísíme a zakryjeme nádobu víkem. Oheň snížit na minimum, jakmile jsou plátky brambor lehce hnědé. Smažte 10-12 minut.

Položte brambory

V tuto chvíli vyčistíme žárovku, umyjeme ji ve vodě a nakrájíme na polokruhy. Přidejte na brambory a zakryjte nádobu víkem. Míchání není nutné – nechte nakrájení cibule dát aroma do misky a vaří se. Mícháme to za 2-3 minuty a dáme je spolu 2-3 minuty.

  Mramorové hovězí maso v troubě

Přidejte cibuli

Smažené brambory s kuřetem jsou zcela připravené!

Recept na smažené brambory s kuřecím masem v pánvi

Položte misku na talíř a podávame ji horkou omáčkou, zeleninou. Na přání – s plátky chleba.

Foto smažené brambory s kuřecím masem v pánvi

Příjemné pro vás!