Mramorové hovězí vařené v troubě s kořením.

Složky

Mramorové hovězí maso – 400 g

Peppercorns – 1 lžička.

Olivový olej – 1,5 lžíce.

Tymián – chuť

Sůl – 1 lžička

  • 191 kcal
  • 40 min.

Proces vaření

Mramorové hovězí maso je považováno za jednu z elitních odrůd masa. Během tepelného zpracování se v této hovězí tavenině tenké vrstvy tuku nasycují masovými vlákny, čímž je maso šťavnaté a chutné.

Steaky z mramorovaného hovězího masa se připravují rychle, je důležité, aby se při vaření nedopustil přejídat, aby nedošlo k suchu. Pečené v troubě mramorové hovězí maso je dokonale kombinováno se zeleninou, můžete jí podávat s omáčkami a suchými víny.

Recept na mramorované hovězí maso v troubě

Složení pokrmu.

Složení pro mramorované hovězí maso v troubě

Steaky mramorové hovězí maso (tloušťka – 1 cm) se rozšiřují na povrch a navlhčí se ubrouskem, čímž se odstraňuje přebytečná vlhkost. Posypeme paprikou (přes mlýn) a česnekem (přes česnek).

Posypeme masem pepřem a česnekem

Smažte steaky proti sobě a vložte mezi ně na větvi tymiánu. Nechte 20 minut (pokud je maso z chladničky, nechte ji ohřát na pokojovou teplotu).

Skládejte kusy masa na sebe

Trouba se zahřeje na 250 stupňů (režim – “gril” s ventilátorem). Pečící plech s pečícím papírem, mast ‘papír olejem a nasypte steaky s česnekem dolů, trochu posypeme mletými papričkami a kartáč s olejem.

Maso položte na pergamen

Ve zbývajícím oleji rozpusťte sůl. Vařte mramorové hovězí maso v troubě (tloušťka – 1 cm) 7 minut. Pak si vezměte jednu na talíř, namažte slaným olejem a stohujte steaky proti sobě. Uzavřete horní část jinou deskou a nechte ji 5-7 minut.

Maso namažte olejem

Podáváme horké.

Foto z mramorovaného hovězího masa v troubě

  Vepřové maso s houbami v omáčce z kyselé smetany