Nejsnadnější recept na pečenou jehně s brambory a zakysanou smetanou v troubě. Z ochucení se používá oregano a černý pepř.

Složky

Mletá buničina – 125 g

Brambory – 350 g

Smetana – 1 polévková lžíce.

Sůl – chuť

Pepř – na chuť

Oregano – pinch

  • 114 kCal
  • 1 hod. 5 min.

Proces vaření

Je velmi jednoduché připravit jehněčí brambory v troubě pro tento recept. Pro jednu poradu hosteska stráví 5-7 minut, plus čas v troubě – 1 hodinu. Bez předpečení a nemusíte čekat, až se trouba zahřeje. Pokud máte troubu s časovačem, beránka a brambory je možné vařit v odloženém režimu. Přesto myslím, že tento recept bude užitečný pro ty, kteří nemají hrnce (nebo kteří jsou příliš líní, aby je umyl).

Způsob přípravy je dobrá a každý den, a na dovolenou, když hostitelka není možné sledovat kamen a horké měli připravit bez jejího zásahu.

Pro jednu porci potřebujeme 120 gramů jehněčí (mám lopatku), 250-350 gramů brambor, 1-2 polévkové lžíce. kysanou smetanou, solí, pepřem a veškerými sušenými bylinkami podle chuti. Počet složek se zvyšuje v poměru k počtu účastníků jídla, ale pečení se provádí v jednotlivých částech.

Složení pro jehněčí brambory v troubě

Nakrájené jehněčí na kusy s stranami 3-5 cm.

Řezněte maso

Brambory jsou vyčištěny a nakrájeny na plátky o tloušťce nepřesahující 3 cm.

Položte brambory

Přidejte zakysanou smetanou a koření, důkladně promíchejte všechny ingredience na maso a brambory na něž se zakysanou smetanou a kořením.

Dejte kysanou smetanu a koření

Na kříži jsme položili dva čtverce hliníkové fólie, vložíme je do brambor jehněčí.

Položte brambory s masem na fólii

Hněteme fólii, aby se dostala uzavřená “taška”.

Šroubujte maso a brambory ve fólii

V troubě položíme skopové maso a brambory a pečeme při teplotě 200 stupňů 1 hodinu. Toto již zohledňuje čas zahřívání. Balení v fólie jehněčího masa může spustit několik hodin počkat, pečení, nebo alternativně, leží v troubě po dobu jedné hodiny po tepelném zpracování. Nic se jí nestane.

  Králík v rukávu v troubě

Recept na jehněčí brambory v troubě

Jehněčí s brambory v troubě bylo úspěšné!

Jako výsledek, brambory a maso chutnat jako dušené v troubě: Pěstování brambor – měkká, ale ne mastný a maso nevysychá, ale nemám rád vaří.

Fotografie jehněčího brambory v troubě