Skvělý recept na pečení králíka v troubě, v rukávu. Maso je velmi jemné a šťavnaté.

Složky

Králík – 900 g

Brambory – 800 g

Mrkev – 1 ks.

Smetana – 3 polévkové lžíce. l.

Adjika doma – 1,5 lžíce. l.

Sůl, pepř – na chuť

Chmel – Suneli – 1 lžička.

Rostlinný olej – 2 polévkové lžíce. l.

  • 125 kcal
  • 4 hodiny

Proces vaření

Opět jsem nemohl odolat a koupil králíka. Tentokrát jej uvaříme v rukávu v troubě. Nádobí připravená tímto způsobem nevyžaduje velké potíže a nemusíte je následovat. Po určitou dobu bude připravena bez vaší účasti.

Chcete-li získat úplný druhý kurz s oblohou, přidejte zeleninu k králičím: brambory a mrkev. Pro marinování králíka jsem použil surovou adjiku, kterou jsem připravil na podzim, ale může být nahrazen rajčatovou pastou nebo kečupem. Vařené v rukávu v troubě, králík se zeleninou jistě potěší celou rodinu, protože králík je velmi měkký a voňavý.

Připravte všechny potřebné přísady pro přípravu králíka.

Složení pro králík v rukávu v troubě

Nakrájejte králíka na porce, dobře opláchněte a položte na ubrousek tak, aby se absorbovala přebytečná vlhkost. Poté ji opět utřete. Rozhodla jsem se úplně opustit nohy.

Umyjte králíka

Smíchejte v misce s kysanou smetanou a ajika, přidejte na chuť mletý pepř a sůl.

Smíchejte smetanovou smetanou s ikonou, sůl a pepřem

Ve výsledném marinádě položte kusy králíka a zakryjte nádobu víkem a pošlete jej do chladničky po dobu 2-3 hodin.

Marinujte králíka

Po chvíli si oloupeme a nakrájíme brambory na velké kusy. Mrkev může být nakrájena na kostky ledu. Složte zeleninu do misky, přidejte chmele-suneli, přidejte sůl a přidejte 1-2 polévkové lžíce. z rostlinného oleje, poté promícháme.

Připojte zeleninu s kořením, sůlmi a máslem

Zelenina složená do rukávu pro pečení, shora, aby se králíka rozkládala spolu s marinádou. Omotat objímku z obou stran. Zapněte mikrovlnnou troubu o 180 stupňů a pečící plech umístěte, když je trouba trochu teplá. Pečeme králíka v rukávu v troubě po dobu 1 hodiny.

Dejte králíka se zeleninou do rukávu pro pečení

Po chvíli opatrně odřízněte rukáv z horní části a nechte nádobku hnědé po dobu 10 minut. Vypněte troubu a ponechte nádobu na další 5-10 minut. Po tomto lahodném králíku s bramborami se podávají na stůl, rozložené po částech.

Fotografie králíka v rukávu v troubě

Recepty králíka v rukávu v troubě

Bon appetit!