Šťavnatá, chutná, aromatická, levný, rychlá ve vaření – je to všechno o játrech, dusené v omáčce v multivarkách.

Složky

Hovězí játra – 450 g

Slunečnicový olej – 120 ml

Mouka – 2 lžíce

Mrkev – 0,5 ks.

Cibule – 1 ks.

Rajčatová pasta – 50 g

Voda – asi 300 ml

Sůl – chuť

Koření pro maso – chuť

  • 210 kCal
  • 1 hod. 30 min.

Proces vaření

Játra jsou vedlejším produktem, ale pokud jde o chuť a nutriční hodnotu, není to méně než maso. Proto v vyhazovat vnitřnosti játra vyniká: v případě, že plíce, ledviny, mozek a jiné části vemene zvířecí kostry zbylé po řezání, připravujeme zřídka, játra – je vždy vítaným jídlo na našem stole. Je obzvláště příjemné, že jeho náklady jsou o něco nižší než náklady na maso.

Jak vařit játra, dokonce začátečníci vědí. Nejjednodušší je to smažit. Můžete také vařit omáčku, guláš, paštéta a mnoho dalších lahůdek. Recept na hovězí játra v omáčce v multivarka není příliš odlišný od jater vaření na plynovém sporáku, stačí provést všechny akce v určitém pořadí, protože se předpokládá, že v tomto případě pouze jeden ohřívač – multivarka.

Přísady nebudeme potřebovat moc, hlavní z nich – samozřejmě játra.

Složení pro hovězí játra v omáčce v multivarkách

Začneme s přípravou průjezdové dráhy. Oloupaná cibule a mrkev se rozdrtí, nalije se do misky multivarkerů a smaží se v režimu “Hot” a do misky se přidají rostlinný nebo vepřový tuk.

Vložte cibuli a mrkvu do multivark

A když smažíme pečené pečivo, postaráme se o játra. Rozřezáme ho na ploché kusy a dáme na film (použil jsem vyřezaný kulinářský rukáv). Na jedné straně filmu rozložte kousky a zakryjte druhou stranu.

Odřízněte játra

Teď potřebujeme, aby játra lehce odrazila, bude to měkké a jemné. Případ je špinavý, a pokud bychom kousky pečene neměli ve filmu, pak by sprej letěl ve všech směrech.

  Francouzské maso s houbami

Zničte játra

Odříznuté velké kusy hovězí pečene budou nakrájeny na menší kousky, vložíme je do mouky. Okamžitě slante a přidejte své oblíbené koření.

Játra s kořením se plouží v mouce

Smažku smažeme z misky multivarku a prozatím ji odložíme stranou. Přidejte více tuku a položte kusy jater. Podobně je pečeme v programu “Zharka”. Čas od času se podíváme na to, co se děje v misce multivarkáře, jelikož játra velmi snadno spálí.

Smažte játra

Přidejte předchozího odloženého passera.

Pečeme na játra

Přidejte rajčatovou pastu a trochu vody, aby se jen mírně pokryla obsah multivark, přidá se sůl. Zakryjte víko a nastavte program “Kalení” na 1 hodinu. Více od nás se nic nevyžaduje. Vzhledem k tomu, že kousky jater rozpadly dříve v mouce, játra se trochu zahušťují. Chcete-li získat silnější omáčku, na konci můžete přidat trochu více mouky, zředěné studenou vodou nebo vývar.

Přidejte vodu a rajčatovou pastu

Máme hovězí játra v omáčce. Můžete jej použít jako samostatnou misku nebo jako omáčku na nějakou přílohu.

Fotografie z hovězí játry v omáčce v multivariačním