Šťavnatá, chutná, aromatická, levný, rychlá ve vaření – je to všechno o játrech, dusené v omáčce v multivarkách.

Složky

Hovězí játra – 450 g

Slunečnicový olej – 120 ml

Mouka – 2 lžíce

Mrkev – 0,5 ks.

Cibule – 1 ks.

Rajčatová pasta – 50 g

Voda – asi 300 ml

Sůl – chuť

Koření pro maso – chuť

  • 210 kCal
  • 1 hod. 30 min.

Proces vaření

Játra jsou vedlejším produktem, ale pokud jde o chuť a nutriční hodnotu, není to méně než maso. Proto v vyhazovat vnitřnosti játra vyniká: v případě, že plíce, ledviny, mozek a jiné části vemene zvířecí kostry zbylé po řezání, připravujeme zřídka, játra – je vždy vítaným jídlo na našem stole. Je obzvláště příjemné, že jeho náklady jsou o něco nižší než náklady na maso.

Jak vařit játra, dokonce začátečníci vědí. Nejjednodušší je to smažit. Můžete také vařit omáčku, guláš, paštéta a mnoho dalších lahůdek. Recept na hovězí játra v omáčce v multivarka není příliš odlišný od jater vaření na plynovém sporáku, stačí provést všechny akce v určitém pořadí, protože se předpokládá, že v tomto případě pouze jeden ohřívač – multivarka.

Přísady nebudeme potřebovat moc, hlavní z nich – samozřejmě játra.

Složení pro hovězí játra v omáčce v multivarkách

Začneme s přípravou průjezdové dráhy. Oloupaná cibule a mrkev se rozdrtí, nalije se do misky multivarkerů a smaží se v režimu “Hot” a do misky se přidají rostlinný nebo vepřový tuk.

Vložte cibuli a mrkvu do multivark

A když smažíme pečené pečivo, postaráme se o játra. Rozřezáme ho na ploché kusy a dáme na film (použil jsem vyřezaný kulinářský rukáv). Na jedné straně filmu rozložte kousky a zakryjte druhou stranu.

Odřízněte játra

Teď potřebujeme, aby játra lehce odrazila, bude to měkké a jemné. Případ je špinavý, a pokud bychom kousky pečene neměli ve filmu, pak by sprej letěl ve všech směrech.

Zničte játra

Odříznuté velké kusy hovězí pečene budou nakrájeny na menší kousky, vložíme je do mouky. Okamžitě slante a přidejte své oblíbené koření.

Játra s kořením se plouží v mouce

Smažku smažeme z misky multivarku a prozatím ji odložíme stranou. Přidejte více tuku a položte kusy jater. Podobně je pečeme v programu “Zharka”. Čas od času se podíváme na to, co se děje v misce multivarkáře, jelikož játra velmi snadno spálí.

Smažte játra

Přidejte předchozího odloženého passera.

Pečeme na játra

Přidejte rajčatovou pastu a trochu vody, aby se jen mírně pokryla obsah multivark, přidá se sůl. Zakryjte víko a nastavte program “Kalení” na 1 hodinu. Více od nás se nic nevyžaduje. Vzhledem k tomu, že kousky jater rozpadly dříve v mouce, játra se trochu zahušťují. Chcete-li získat silnější omáčku, na konci můžete přidat trochu více mouky, zředěné studenou vodou nebo vývar.

Přidejte vodu a rajčatovou pastu

Máme hovězí játra v omáčce. Můžete jej použít jako samostatnou misku nebo jako omáčku na nějakou přílohu.

Fotografie z hovězí játry v omáčce v multivariačním