Šťavnatý a chutný zeleninový salát z lilek s rajčaty a česnekem bude hlavním favoritem podzimní sezóny na stole!

Složky

Lilek – 2-3 ks.

Tomato – 2-3 ks.

Česnek – 2 hřebíčky

Zelení – chuť

Sůl – chuť

Rostlinný olej – 1,5 lžíce.

  • 67 kCal
  • 25 min.

Proces vaření

Rychlé, chutné a zdravé – takže si můžete charakterizovat lilek salát s rajčaty a česnekem, které mohou být předkládány pro maso nebo rybí pokrmy, stejně jako přílohu. V letní-podzimní sezónu zeleniny tohoto salátu stálo cent a můžete vařit téměř každý den, pokud to nebude obtěžovat! Já osobně rád svačinu, které lze dát do tašky a vzít s sebou na piknik u výjezdu z města na venkov, atd Ochlazení, to se stává ještě chutný salát, zelenina nasává veškerou marinádu.

Případně připravit salát z lilku, rajčat a česneku mohou být použity pro plnění a octa jablka, maliny, nebo 9%, pokud máte rádi jídlo s nádechem kyselosti. Zelená petrželka může být nahrazena koriandrem nebo celerem.

Složení pro lžičkový salát s rajčaty a česnekem

Lilek se promyje vodou a nakrájíme ocasy každé zeleniny. Řezeme je středními kostkami nebo kusy spolu s kůží.

Vystřihneme lilek

Nalévat lilek do hrnce, kotle nebo hrnce. Přidejte 1 polévková lžíce. sůl a naplňte horkou vodou. Nádobu umístěte na kamen a varte 10-15 minut. Je nutné, aby řezání poskytlo svou hořkost, stalo se méně husté, ale ne vařené.

Vložte lžičku a sůl do kotle

Vezměme teplý kráječ do misky tím, že jej necháme dech a necháme ji po dobu 2-3 minut, aby kapaliny byly tekuté. Lehce stiskněte.

Vyložte lilek

My myjeme zeleninu a rozdrvíme ji a přidáme ji do misky. Umyjeme rajčata, nakrájíme zelené řízky a nakrájíme na malé plátky. Vyčistíme česneku a necháme je tisknout. Přidejte trochu soli na chuť a rostlinný olej. Můžete nalít ocet – orientovat se podle vašeho vkusu. Mícháme celý obsah mísy a necháme vařit asi 2-3 minuty, takže vůně česneku proniká všemi složkami.

Kombinujte ingredience na salát

Poslouchejte salát z lilek s rajčaty a česnekem na teplý stůl. Mimochodem místo rostlinného oleje jako dresink můžete použít kyselou smetanu nebo majonézu.

Foto salátu z lilek s rajčaty a česnekem

Příjemné pro vás!