מה יכול להיות טוב יותר מאשר כוס קפה ריחני בשעות הבוקר המוקדמות? רק כוס קפוצ’ינו טעים!

המרכיבים

אספרסו / קפה חזק – 50-70 מ”ל

חלב – 100 מ”ל

סוכר – לפי הטעם

  • 112 קלוריות
  • 5 דקות.

תהליך בישול

מה יכול להיות טוב יותר מאשר כוס קפה ריחני בשעות הבוקר המוקדמות? רק כוס קפוצ’ינו טעים! ובכן, מה הכי חשוב קפוצ ‘ינו? כמובן, את הכובע הוא שופע, חסר משקל ו רך מאוד לטעום של קצף חלב.

היום אני מציע ללמוד איך לשטוף את החלב ולכין קפוצ’ינו טעים בבית בלי מכונת קפה. הכינו קצף חלב לקפוצ’ינו, בעזרת כלים מאולתרים ואחת משלוש אפשרויות למכשירי מטבח: בלנדר, מיקסר או מיקרוגל. אז, אנחנו ממשיכים …

קפוצ'ינו בבית בלי מכונת קפה

הכינו את החומרים.

המצרכים של קפוצ'ינו בבית ללא מכונת קפה

הכן קפה חזק לטעמך.

מרתיחים קפה

מחממים ויוצקים חלב. כדי לקבל קצף חלב עבה ללא מכונות קפה או spumatore, השתמש באחת משלושה החפצים שקיימים בכל מטבח: בלנדר, מיקסר, מיקרוגל בכל תפקיד – בנק עם בקבוק מכסה הדוק.

שלוש ניואנסים החלים על כל שיטת החלב:

  1. השתמש תכולת השומן בחלב של לא פחות מ 2.5% – וזה לא רק את המספרים שצוינו על האריזה של לשמצה “שמנה, כל כך טעים,” וכי בחלב זה, ככלל, יותר חלבון. ככל שיותר חלבון, מתקבל קצף החלב הנכון יותר, שמנוני, עדין וטעים.
  2. סיכוי קטן להצלחה עם חלב משוחזר, כלומר. חלב, מוכן מאבקת חלב, אשר כמה מפיקים גם מכנים “חלב”. החלב המשוחזר, אולי, ייסוג מעט, אבל זה, הקצף הימני, המורכב ממיליון בועות, הוא לא.
  3. אין לחמם חלב מעל 60-65 מעלות, כי רק בדרך זו תוכלו לקבל את קצף חלב טעים ביותר. מעל לטמפרטורה זו, החלב מאבד טעם מתקתק אופייני, שהוא הצימוק של הקפוצ’ינו, והוא גם מחמיר.
  חצילים עם גבינה, שום ועגבניות בתנור

הכן את המיקסר

בואו נתחיל עם חלב מוקצף עם בלנדר. מדוד את החלב בסיר ומחמם אותו על חום בינוני לטמפרטורה של 60-65 מעלות. אם אין מדחום קולינרי, אתה יכול להתמקד בתחושות המישוש שלך. טובלים את קצה האצבע בחלב לכמה שניות ומקשיבים לתחושות. אם החלב מספיק חם והעור מדגדג מעט – טמפרטורת החלב היא כ -60 מעלות.

מחממים את החלב

בטל חום להקציף חלב במשך 2-3 דקות עד להסמכה קלה, ועל פני השטח של עובי שכבת קצף של סנטימטר 1 לפחות מוצג. כאשר חלב איכות בישול בטמפרטורה הנכון היא תוכל להגדיל את נפחו הוכפל.

בדרך זו של חלב מוקצף מאפשר לקבל קצף יציב מאוד שופע כי לא להסתפק במשך זמן רב.

מקציפים את החלב

בואו נמשיך למיקסר. למדוד את החלב בסיר ולהגדיר פלט חום נמוך. לטבול את שפת המיקסר בחלב ובמהירות נמוכה, היכו אותו במשך 2-4 דקות, עד קצף חלב הוא לפחות 1 ס”מ עובי.

בשיטה זו, החימום וההצלפה של החלב מתרחשת בו זמנית, החלב הוא בקלות והצלפה מהירה למדי, אבל קצף שלה לעתים קרובות מכיל בועות גדולות מעט יותר מסתפק.

מקציפים את החלב במיקסר

השיטה השלישית שימושית לבעלי התנור. יוצקים את החלב לתוך צנצנת או בקבוק רגיל, ממלאים אותו לא יותר מ 1/3. לאטום את המכולה בחוזקה ולנענע, לנער חלב במשך 2-3 דקות, עד קצף עבות מושגת. חלב קר הוא הוכה אפילו טוב יותר חלב חם, כך שלא יהיו לך קשיים מיוחדים.

לאחר מכן פשוט לחמם את החלב במיקרוגל במשך 10-30 שניות, עד שהחלב חם.

מחממים את החלב בתנור מיקרוגל

חלב וקפה מוכנים ותוכלו להתחיל בבישול קפוצ’ינו. ממלאים את כוס עם בערך 1/3 של הקפה.

יוצקים את הקפה לספל

עוד 1/3 למלא את כוס עם חלב. לפני הוספת חלב לקפה, רוק בעדינות את המכל עם חלב בכיוון השעון בעדינות 2-3 פעמים לדפוק על השולחן – כך קצף חלב יהיה ליישב בועות גדולות.

  चुकंदर, गाजर और पनीर का सलाद

ואז לשפוך או לפרוש את קצף החלב, מילוי כוס את הדף.

יוצקים את קצף החלב

קפוצ’ינו מוכן!

מתכון קפוצ'ינו בבית בלי מכונת קפה