Kuřecí kousky keře v multivarku nejsou vůbec pečené na dřevěném uhlí, ale stále jsou velmi chutné a aromatické. A měkké – když je horké!

Složky

Kuřecí filet – 400 g

Sůl – 1 lžička

Koření pro kuřecí maso (šish kebab) – 1 lžička.

Rostlinný olej – 3 položky l.

Žárovka – 1 ks.

Zelení pro podání – 3-4 větve

  • 110 kcal
  • 35 min.
  • 2 hodiny

Proces vaření

Několikrát jsem vařil kebab doma – v troubě a multivarku. Samozřejmě, nečekejte na výsledek, který můžeme dostat vařením masa na uhlí. Nicméně, připravit měkké a chutné maso s jasnou vůní koření, určitě vyjde. Pokud pro vás hraje velkou roli šťavnatost masa, nedávejte přednost kuřecím prsíčkům pro kebab šišky. S největší pravděpodobností se to ukáže poněkud sucho a pokud se maso ochladí, je to jen suché. Pro šťavnatější kebab z kuřecího masa si můžete vezměte kusy masa z stehen nebo paliček.

Chcete-li připravit šišákový kebab z kuřecího masa v multivarkách, připravte následující přísady.

Složení pro kuřecí maso kebab v multivariátu

Kuřecí filet nebo maso z jiné části jatečně upraveného těla nakrájíme na čtvercové nebo obdélníkové plátky. Během tohoto procesu odstraňte veškerý nadbytečný tuk, kůže, film, chrupavku.

Nakrájejte kuřecí filé

Do misky přidejte sůl a koření s kuřecím masem. Můžete si vzít směs zemního koriandru, suchého adzhiki a uhoxo-suneli – to se ukáže neuvěřitelně chutné, ačkoli snad máte jiné preference. Obecně můžete marinovat kuře jakýmkoliv způsobem, například v hořčici, majonéze, rajčatové šťávě.

Posypte sůl a koření

Cibule oloupeme a nakrájíme na proužky. Pamatujte si dobře, aby zelenina dala šťávu a pošlete ji do mísy s kuřecím masem.

Položte cibuli

Nalijte do misky rostlinného oleje bez živého zápachu a chuti, vše promíchejte rukama. Nech mě stát hodinu nebo dvě.

Marinate Meat

Vyčistěte kusy kuřete z cibule a rostlinného masa na dřevěných špízech. Kusy musí být těsně spojeny.

Stringové maso na špejlech

Jakýmkoliv vhodným způsobem nainstalujte špejlery s kebabem do misky multivark. Zvolte režim “Pečení” a ponechte na pečení s uzavřeným víkem po dobu 25 minut.

Špejlery položíme s masem v multi-

Po 25 minutách nastavte režim “Horký” a smažte každý špíz s masem tak, aby se šišovitý kebab stal růžovější a vzhledovější.

Foto šišky kebabu z kuřecího masa

Shish kebab vařený ve více-barbecue, servírovat horkou, s čerstvými bylinkami, zeleninou. Nezapomeňte podávat masovou omáčku.

Chicken shashlik recept v multi-baru

Bon appetit!

Shish kebab z kuřecího masa v multivarce