Jasný a pestrý recept na kapustovou polévku s vepřovým masem na kostech.

Složky

Vepřové maso – 360 g

Brambory – 3 ks.

Voda 1,4 litru

Sůl – chuť

Zelí – 400 g

Mrkev – 0,5 ks.

Cibule – 1 ks.

Slunečnicový olej – 50 ml

Rajčatová pasta – 1 polévková lžíce.

Česnek – 1 zub

Bay leaf – 1 ks.

Černý mletý pepř – na chuť

  • 86 kCal
  • 45 min.

Proces vaření

Shchi s vepřovým masem je nejpopulárnější recept, ačkoli u jiných druhů masa se tato polévka vždy ukazuje jako chutná, aromatická a bohatá. Vepřové žebra jsou skvělé pro zelovou polévku, dávají dobrou vývar a maso na nich je dostatečné k polévce. Příprava zelné polévky není tak obtížné, jako by se mohlo zdát začátečníkům. Takže například pro mě je nejtěžší věcí zbytky zelí.

Tak, pro přípravu vodivého vepřové připravit: Vepřové maso (vzal jsem horní část vepřová žebra, se kterými hrudní se vyříznutá část), brambory, voda, sůl, zelí, mrkev, cibule, slunečnice, rajský protlak, česnek, bobkový list, černý pepř.

Vepřový řez plátek, hromadě v pánvi, nalijte studenou vodu a položte na talíř. Odstraňte pěnu vytvořenou během varu, nechte vodu vařit, pak se sezónou s vývarem a vaříme maso asi 20 minut. Mezitím si oloupeme brambory a nakrájíme je na kostky.

Vařte maso

Přidejte brambory do hrnce a vařte vývar, dokud nejsou brambory zcela vařené. Zelí nakrájejte co nejtenčí.

Vložte brambory do vývaru

Cibuli (malé kostičky) a mrkev (velké struhadlo) smažte v slunečnicovém oleji, přidejte rajčatovou pastu a smažte dohromady po dobu několika minut. V pánvi posuňte zelí a nechte vývar vařit.

Přidejte zelí

Vařicovou polévku uvaříme na měkkost zelí (dostatečně po dobu 5-6 minut, i když to všechno závisí na samotném zelí), pak přeneste rajčatovou omáčku do pánve.

Vložte pán

Nechte polévku znovu vařit. Vařte je asi 5 minut, přidejte drcený česnek, bobkový list a mletou papriku. Po minutě by měla být deska vypnuta – zelná polévka připravená na vepřové maso!

Recepty na zelovou polévku s vepřovým masem

Podávejte zelovou polévku s vepřovým masem nebo bylinkami, nebo s kysanou smetanou, nebo s tím, a s tím – kdo miluje …

Foto zelí polévky s vepřovým masem

Bon appetit!