Salát s fazolemi a šproty není zcela běžné – má více omáčky než pevné přísady. Ale je to tak chutné, že to stojí za to vyzkoušet!

Složky

Šproty – 1 banka

Červená konzervovaná fazole – 1 plechovka (hmotnost fazole bez kapaliny – 225 g)

Bílé konzervované boby – 100 g

Sour Cream – 200 ml

Majonéza – 50 ml

Vejce – 2 ks.

Nakrájené okurky – 50 g

Sůl, pepř – na chuť

Voda – pro vaření vajec a mytí fazolí

  • 205 kCal
  • 25 min.

Proces vaření

Dnes jsem objevil (a pro mého manžela) velmi zajímavý způsob, jak připravit salát s fazolemi, šproty a vejci. Ne, samozřejmě, existuje několik dalších složek, ale základ je z těchto tří.

Snažil jsem se s různými fazolemi – nezaznamenal jsem rozdíl v chuti, pouze v textuře – jeden je hustší, druhý měkčí. Kvůli vzhledu také není hra žádná role – není vidět s takovým poměrem fazolových složek, ani červené ani bílé. Hlavní pochoutka je omáčka šprotů a nakládaných okurky: šproty dávají uzené ryby a okurky – kyselé. A tak to všechno je báječné, že i muž jedl a chválil (což fazole obvykle nejí, ani bílá ani červená). Obecně jsme velmi spokojeni!

Neobvyklá vlastnost tohoto salátu s fazolemi a šproty – to je … kapalina! V tom je tolik omáček, že je lepší je podávat ve sklenicích nebo servírovat salátové misky.

Složení na salát s fazolemi, šproty a vejci

Vajíčka se vařou tvrdě, oloupeme, nakrájíme na poloviny. Vezměte žloutenky, veverky, pokud jsou znečištěny, omyjte žloutek.

Oddělte bílkoviny od žloutků

Proteiny jsou strouhány.

Třeste bílkoviny

Fazole vyprázdní kapalinu, ve které se vznáší v nádobě a několikrát ji umyje vodou. Několik fazolí je vyhrazeno pro výzdobu, protože salát sám je velmi jasný.

Vypusťte kapalinu fazolemi

Do jedné misky posypeme šproty, žloutky, kysanou smetanou, majonézou a nakládanými okurky. Uspořádejte mixér nebo kuchyňský robot v homogenní omáčce.

Kombinujte šproty, okurky, žloutky a majonézu

Do omáčky přidejte polovinu strouhaných proteinů a fazolí, promícháme.

Přidejte bílkoviny a fazole

Nalijte salát s fazolemi a šproty v brýlích nebo servírování, posypeme strouhanými bílkovinami, zdobíme fazole, která byla odložena během praní. Není třeba nalévat obaly na oční bulvy, stejně jako já – bude to nepříjemné, udělám to pouze kvůli fotografování, takže hrany vypadají přesněji.

Hotový salát s fazolemi, šproty a vejci

Bon appetit!

Recept na salát s fazolemi, šproty a vejci

Fotografie salátu s fazolemi, šproty a vejci