Kaštanová polévka je vysoce rafinovaná a současně – podobná nejběžnější a obvyklé bramborové polévce!

Složky

Kaštany oloupané – 200 g

Mrkev – 1 ks.

Cibule – 1 ks.

Bujón – 400 ml

Voda – 100 ml

Rostlinný olej – 1 polévková lžíce.

Krém – 2 lžíce.

Sůl – chuť

  • 65 kCal
  • 30 min.

Proces vaření

Pokud nevíte, jak udělat kaštanovou polévku, pak se na vlastní náklady velice mýlíte. Ve skutečnosti dokonale poznáte jeho recept (a dokonce i mnoho jeho receptů). Znáte kombinaci produktů a jak je vařit, a co se sezónu a co mají sloužit. Věděla jsi někdy něco takového? Dobře, pak vám řeknu o kaštancích jednu velmi zajímavou věc, o které jste jen stěží přemýšleli. Faktem je, že kaštany byly vytlačeny z denní kuchyně … brambory. Ano, ano, brambory. No ne z ruské kuchyně, ale z kuchyně jižních regionů. Americké produkty jsou obecně nuceny uvolnit prostor pro mnoho euroasijských lidí. Easy-to-pěstování, sběru a uchovávání, které obohatily naše jídlo, ale to je tlačena a obrátil téměř do exotiky, která byla kdysi považovat za samozřejmost.

V těch místech, kde kaštany rostly, oni byli jednou nejsou pochoutkou, jako běžný výrobek, docela demokratický (dostupné i pro chudé žebráky, ale jsou také nalezené v tabulkách šlechty). Ano, je obtížné sbírat a vyčistit, ale nikdo nikdy nespochybnil nutriční hodnotu a vynikající chuťové vlastnosti kaštanů. Jsou velmi výživné a ve skutečnosti nevyžadují žádné koření. Obecně platí, že pokud chcete vyrobit polévku z gaštanů – pamatujte si jakoukoliv polévku z brambor, kterou máte rádi, a postupujte analogicky. Jediná věc, která se chci poradit – nejvíce-nejchutnější kaštanová polévka Ukazuje se, podle mého názoru, vývar z ptactva, a zbytek – no, to je ono, to je naprosto jednoduchý recept!

Malá poznámka o počtu složek. Pro jeho přípravu používám nejobvyklejší a levnější polotovar: vařené nakrájené kaštany ve vakuu. Další podobný výrobek je v plechovkách. Pokud vyčistíte kaštany sami, pak je nutné, aby neplodné matice vyžadovaly nejméně dvakrát tolik, kolik je uvedeno v mém receptu.

Složení pro kaštanovou polévku

Cibule jsou vyčištěny a nasekány.

Cibuli nakrájejte

Mrkev čistí a řeže.

Řezněte mrkev

Opečeme cibuli s mrkví v malém množství rostlinného oleje, dokud cibule není průhledná nebo nahnědlá.

Smažte cibuli s mrkví

Vařené gaštany v živné půdě s kořeněnou zeleninou po dobu nejméně 15 minut, jestliže to byly gaštany jako moje – tj. polotovary, měkké. Pokud jste vyčistili kaštany sami, pak to vše závisí na tom, jakou metodu jste udělali. Vzhledem k tomu, že existuje spousta metod pro čištění kaštanů, řeknu prostě – vařte polévku, dokud budou gaštany v ní měkké. Zkontrolujte, jak kontrolujete brambory. Tehdy se stanou stejnými jako hotové brambory – pak jsou připraveni. A bez ohledu na to, kaštany jsou ořechy a brambory jsou hlízami.

Pečené a kaštany ve vodě

Zdá se mi, že kaštanová polévka vypadá upřímněji, pokud z ní děláte polévku. No, čistě opticky poněkud výhodnější než hnědý svazek s úlomky matic v něm.

Čistá polévka

Nicméně můžete nechat pár kaštanů, aby se celý plaval.

Fotografie polévky z kaštanů

Popřípadě lze polévku naplnit krémem. Ale ve skutečnosti je bez nich samozřejmě chutné.

Recept na kaštanovou polévku