Bramborové aromatické brambory, jemné a šťavnaté kuře budou zárukou lahodného pokrmu jak na večeři, tak na večeři.

Složky

Kuře – 1,5 kg

Pro kuře:

Slunečnicový olej – 70 ml

Hořčice – 1 lžička.

Paprika – 1 čajová lžička

Rosemary – 1 lžička.

Sušený česnek – 1 lžička.

Sůl

Brambory – 1 kg

U brambor:

Slunečnicový olej – 50 ml

Kurkuma – 0,5 tsp.

Paprika – 1 lžička

Mletý koriandr – 1 lžička.

Sušený česnek – 1 lžička.

Sůl

  • 179 kCal
  • 2 hodiny

Proces vaření

Brambory mohou být bezpečně přičítány nejoblíbenější zelenině a kolik lahodných a různorodých pokrmů s ní můžete vařit, je obtížné počítat. Zvláštní výhodou je pečený brambor ve venkovském stylu s kuřecím masem. Je připravena bez zbytečných potíží a složitých kulinářských procesů a výsledek je vždy vynikající, rudé aromatické brambory, jemné a šťavnaté kuře, nikdo zůstane lhostejný.

Připravte produkty pro vaření brambor ve venkovském stylu s kuřecím masem v troubě.

Složení pro rustikální brambory s kuřecím masem v troubě

Začněme slepici – bude třeba marinovat. Chcete-li to provést, připravte potřebné koření pro marinádu. V misce smícháme sušený česnek, rozmarýn, mletou papriku, hořčici, rostlinný olej.

Spojte hořčici a koření

Kuře se umyjte, osušte, osušte ho, pepřte a pečlivě zmačkejte vařenou marinanku venku a uvnitř. Dejte kuřecí maso nejméně tři hodiny, nebo dokonce ještě lepší – nechte ji v marinádě v chladničce po dobu jednoho nebo dvou dní, bude mít jen lepší chuť a v hodině zahájení vaření.

Nakrájejte kuře

Marinované kuře umístit do vhodné kastrolové nádoby. Nohy slepice spojené, křídla zabalena do fólie. Vložte do předehřáté trouby a pečte o 180 stupňů pokusně po dobu 1 hodiny 40 minut, tentokrát se vypočte pro slepici vážící 1 kg 500 g, ale musíte vzít v úvahu zvláštnosti vaší trouby. Během pečení vylijte kuře s džusem.

Zavřete křídla fólií

Zatímco je kuře pečeno, umyjte si, oloupejte brambory, nakrájíme na čtvrtky. Brambory na sůl, přidejte koření, rostlinný olej, dobře promíchejte.

Brambory kombinujte s kořením, sůlmi a máslem

Zásobník nebo talíř by měl být pokryt papírem na vaření tak, aby zůstal papír s rezervou pro balení. Na papíře připravte připravené brambory, rovnoměrně je rozdělte, zabalte je papírem, jako by ho utěsnil v obálce.

Obalte brambory s papírem na pečení

Vložte pečené brambory do trouby. Po 20 minutách rozbalte papír a pokračujte v pečení, dokud nebudete připraveni na otevřeném místě dalších 20-25 minut.

Pečeme brambory v troubě

Pečené brambory ve venkovském stylu s připraveným kuřecím masem.

Rustikální brambory s kuřecím masem v troubě

No, velmi chutné!

Fotografie z brambor ve venkovském stylu s kuřecím masem v troubě

Příjemné!

Recepty na brambory ve venkovském stylu s kuřecím masem v troubě