Velmi chutné, jemné a vydatné brambory se zakysanou smetanou a česnekem jsou dobré jak jako nezávislé jedlá, tak jako příloha.

Složky

Brambory – 600 g

Smetana 150 g

Česnek – 2-3 stroužky

Cibule – 1 ks.

Rostlinný olej – 2 polévkové lžíce.

Dill – na chuť

Sůl, pepř – na chuť

  • 147 kCal
  • 40 min.

Proces vaření

Z brambor připravte sadu nádobí, pamatujte Toshu z filmu “Girls”? Myslím, že pokud by pokračovala v seznamu, jistě by měla v bradě brambory se zakysanou smetanou a česnekem. Příprava tohoto jídla je velmi jednoduchá, s tím se vyrovná a začátečník. Potraviny jsou vždy po ruce a brambory jsou vařené v troubě, což znamená, že budete mít volný čas na další pokrmy nebo odpočinek.

Takže připravte výrobky na vaření brambor se zakysanou smetanou a česnekem v troubě. Zakysanou smetanu lze vzít libovolný obsah tuku a měnit množství podle vašich představ. Pokud je zakysaná smetana tučná, přidejte trochu mléka. Sýr – v případě potřeby.

Složení brambor se zakysanou smetanou a česnekem v troubě

Brambory nakrájíme na tenké plátky.

Vysejte brambory

K zakysané smetaně přidejte sůl, pepř, kopr, jemně nasejte nebo nechte lisovat česnek.

Smíchejte zakysanou smetanou s česnekem, koprem a pepřem

Brambory se zakysanou smetanou a česnekem mohou být pečené a jen na pečení, nebo mohou být ve formě. Formu namažte rostlinným olejem, položte 1-2 vrstvy brambor. My tukujeme s kyselou smetanovou omáčkou. Pokud máte rádi cibuli, rozsekněte je pomocí kroužků a postupně je přidávejte mezi vrstvy.

Naložte bramborovou omáčku a cibuli

Pokud omáčka není příliš slaná, můžete lehce podsolit vrstvy brambor. Uděláme 5-6 vrstev brambor, špičku s omáčkou.

Položte zeleninu a omáčku ve vrstvách

Pokud vaříte na plechu – pokryjte brambory fólií. Obalím ho víčkem a vložím formu do předehřáté trouby na teplotu 200 ° C po dobu 30-35 minut. V případě potřeby můžete nalít 100 ml vody. S vidličkou zkontrolujte připravenost brambory a přidejte (pokud je to požadováno) vršek strouhaného sýra. Nádobu nechte dalších 5 minut v troubě, a to již bez víka. Brambory se zakysanou smetanou a česnekem v troubě jsou připraveny. Ptám se na stůl!

Brambory se zakysanou smetanou a česnekem v troubě

Podáváme brambory namočené ve slané smetaně na horký stůl s oblíbenými zeleninami. Vůně česneku a kopru je prostě lahodná!

Fotografie brambor se zakysanou smetanou a česnekem v troubě

Nejjemnější, voňavé, chutné brambory jistě potěší váš domov. Bon appetit!

Recepty z brambor se zakysanou smetanou a česnekem v troubě