Omáčka pro dolmu je ideálním doplňkem pro tak šťavnaté a voňavé gruzínské pokrmy.

Složky

Sour Cream – 200 ml

Zelená cibule – 1 paprsek

Dill – 1 svazek

Sůl – 2-3 špice

  • 190 kCal
  • 5 min.

Proces vaření

Omáčka dolma – ideální pro servírování kouřící bohatost gruzínské pokrmy, jako dolma. Připravuje se za pár minut ze zakysané smetany, čerstvých bylin a koření. V klasické verzi jogurtové omáčky byla vytvořena, ale protože tento nápoj je těžké najít v Evropě a zemích SNS, může být nahrazen ochutnat jakýkoliv jiný mléčný výrobek, rovnající se mu v hustotě. Také jsem v Gruzii nahradil tradiční zelené koriandru se zelenou cibulí a koprem.

Zeptáte se – a kde je česnek? Ale tento šťavnaté zeleniny se přidává pouze tehdy, když je mleté ​​maso dolma z jehněčího masa, „odstranit“ skopové chuť do misky, takže žádný česnek je možné dělat, ale kdo chce – přidat do svých představ, čistý, opláchněte a zhutní v kontejneru k ostatním složkám.

Připravte všechny potřebné produkty a začněte připravovat omáčku na dolmu ze zakysané smetany.

Složení smetanové omáčky

Přesuňte kyselou smetanu do malého hlubokého kontejneru. Promoem kopr a mel ji do dosochki nůž, přidejte do nádrže. Není nutné dodržovat správnost tohoto receptu – přidejte zelené k vašemu vkusu: koriandr, petržel, celer, máta atd.

Kombinujte zakysanou smetanu s koprem

Pak vypláchnout a nakrájíme stonky zelené cibulky, a přidat je do nádrže. Salivajeme a promícháme. Můžete nalít a jiná koření, ale pamatujte, že ne všechny z nich odhalit jejich vůni v chladném produktu: chmel-suneli, koriandr, kmín a majoránka je nejlepší přidat.

Přidejte zelenou cibuli a sůl

Předem připravenou kysanou smetanou omáčku pro dolmu v omáčce a servírujeme spolu s voňavým dolmem.

Fotografie omáčky z kysané smetany

Příjemné pro vás!