Cesnaková omáčka na pizzu – nepostradatelná přísada pro některé recepty a příjemné koření pro ostatní. Je připravena naprosto jednoduše!

Složky

Olivový olej – 3 polévkové lžíce.

Česnek – 1 zub

  • 809 kCal
  • 1 min.

Proces vaření

Česneková omáčka na pizzu (nebo česnekový olej) – koření, bez které moje rodina ve skutečnosti nemůže udělat žádnou pizzu. Pokud přijdou hosté, kteří kategoricky nechtějí česnek, udělám to bez něho, ale pro sebe – nikdy, nikdy nepočítám. Jsou to jen některé velmi dobře specifické recepty.

Takový fanatický závazek vůči česnekové omáčce na pizzu není pro naši rodinu jedinečný. Pizzerie (alespoň v italštině), tato omáčka je absolutní standard, spolu s rajčaty: určitě by měl být po ruce pizza výrobce, protože to je součástí marinara pizza. V jiné pizze – na žádost klienta. Pokud vím, navíc jako další součást pizzy to není zaplaceno. Je to jen koření.

Dávám přednost čerstvě uvařené česnekové pizzové omáčce spíše než infuzované česnekové máslo z láhve. Výpočet počtu složek je jednoduchý: pro 1 pizzu – asi 1 polévkovou lžíci olivového oleje a kolik bude mít česnek. Mám na mysli jednu velkou hřebíčku na 3 polévkové lžíce, ale jednu malou. Kdyby byl česnek jen víc než máslo.

Složení česnekové pizzy

Česnek je vyčištěn a lisován česnekovým lisem. Právě v misce s olivovým olejem. Je výhodné udržet olej v misce se širokou miskou.

Put česnek v oleji

Česnek protřepeme olejem. Zde je ve skutečnosti omáčka připravená. Podle mého názoru je to mnohem chutnější a aromatické, pokud necháte stát půl hodiny nebo hodinu. Ale pokud trvá více než šest hodin při pokojové teplotě, pak změní zápach na méně příjemné a ostřejší.

Olej promíchejte česnekem

Nyní uvidíme, jak používat česnekovou pizzu. Existují dva přístupy: buď se přidává do předlisku před pečením nebo po něm. Preferuji první přístup. V tomto případě je obvaz třepe v misce a lžičkou se nastříká na povrch pizzy někde po hlavní primer byl kladen na to. V lžíci se odčerpávají lžíce česneku, stříkání se provádí pohybem na spirále. Pro jednu pizzu – jednu polévkovou lžíci. No, možná jeden a půl.

Foto česnekové pizzy

Způsob nanesení česneku na hotovou pizzu je trochu jiný. Používá olej bez vloček česneku. Tedy. Nemluvte v misce s lžící, jen nakopněte máslo a nalijte ji na pizzu. Nebo to samé může být provedeno silikonovým plastovým kartáčem.

Recept na česnekovou omáčku na pizzu

Teoreticky je možné, samozřejmě, zalévání pizzy s česnekovou omáčkou a omáčkou člun (dělají zkušený pizzu tvůrce – ale podotýkám, speciální omáčku loď – starý svět). Nicméně, pokud nejste pro, je pohodlnější použít lžičku a v tom není nic hanebného. Omáčka člun, je zde riziko, stříkající příliš mnoho, a lžící – zaručené neudělat chybu.

Česneková omáčka na pizzu