אפוי בעוגות גבינה בתנור עם תפוחים – אפשרות אידיאלית לאפייה ללא תוספת של שומן.

המרכיבים

גבינת קוטג ‘- 250 גרם

סוכר – 80 גרם

ביצה של עוף – 1 PC.

מלח – 3 קילו

קמח חיטה – 50 גרם

קמח תירס – 20 גרם

תפוחים – 2 יח ‘.

  • 152 קמ”ש
  • 30 דקות.

תהליך בישול

עוגות גבינה עם תפוחים בתנור טעים, ארומטי ועסיסי, הודות לתוספת של תפוחים. אפייה לא צריך שומן, אז זה נהדר לא רק לארוחת בוקר או חטיף, אבל גם יכול להיות מוגש לארוחת ערב, למשל עם תה או קקאו. תפוחים עבור תוספת של השימוש הטוב ביותר של זנים מתוקים, סוכר להתאים את טעם, הוספת או חיסור כזה מתוק מוצר. במקום תפוחים, אתה יכול להשתמש אגסים עם עור צפוף, עיסת כתום, וכו ‘ – לא להגביל את הטיסה של הדמיון שלך. ביצה עוף יכול להיות מוחלף על ידי 2-3 ביצי שליו.

אני ממליץ להפיץ את החסר החסר על מחצלת אפייה סיליקון, אבל אם אין כזה עוזר במטבח שלך, לשים אותם על נייר קלף משומנת עם ירקות או חמאה.

אז, להכין את החומרים הדרושים ולהתחיל בישול.

המצרכים של שמנת חמוצה עם תפוחים בתנור

גבינת קוטג ‘נוכל לפרוש בעומק, נשבור שם את ביצה תרנגולת, אנחנו שופכים מלח סוכר מגורען. מלח להוסיף בהכרח – זה יהיה להדגיש את המתיקות של המנה!

מערבבים סוכר, גבינת קוטג 'וביצה

מערבבים הכל. נקלף תפוחים מהקליפה, נחתך לרבעים ונחתוך את הזרעים, נשטוף ונשרף על פומפיה עם תאים קטנים בקערה עם מסה קורטית. מערבבים שוב.

כדי לשים תפוחי עץ מגוררים

יוצקים תירס וקמח חיטה, בזהירות לארוג אותם לתוך המסה.

מוסיפים קמח

ידיים טבולות במים, נפריד את החלקים מהבצק ומגלגל אותם לכדורים מעוגלים, שהנחנו על שטיח סיליקון או על נייר קלף משומש על גיליון אפייה. אנחנו נניח גיליון אפייה עם syrnikami בתנור מחומם במשך 15-20 דקות, על העליונה מאוד, צופה על פני השטח שלהם במהלך האפייה. זכור, אם אתה שם מגש אפייה בתנור קר, תצטרך להוסיף 5-7 דקות לאפות!

עוגת גבינה

לאחר הזמן שצוין נקבל גברים נאים אדמדם אשר בקלות להפריד את משטח הסיליקון.

תמונה של שמנת חמוצה עם תפוחים בתנור

על השולחן, אפוי בתנור גבינת תנור עם תפוחים מוגש חם, יחד עם שמנת חמוצה או יוגורט סמיך, אתה יכול גם עם תוספים פירות יער או פירות, בלי לשכוח על תה חם או קפה.

מתכון שמנת חמוצה עם תפוחים בתנור

נעים לך!