Vůně a lehká kuřecí polévka s celerem je jistě potěšena svými blízkými, zkuste to!

Složky

Kuře (jakékoliv části) – 200 g

Celer – 3-4 řapíky

Brambory – 2-3 ks.

Zelí Peking – 150 g

Cibule – 1 ks.

Mrkev – 1 ks.

Tomato – 1 ks.

Zelení – chuť

Sůl, koření – chuť

Voda – 1,2 l

  • 34 kCal
  • 40 min.

Proces vaření

Myslím, že neexistují žádní lidé lhostejní k celeru: někteří ho velmi milují, jiní netolerují ducha. Je to proto, že celer má silnou vůni a tato vůně převládá v jakémkoli jídle, kde se používá celer. Kořenový celer má měkčí chuť a vůni, zelené a stonky – živější.

Navrhuji, abyste dnes připravili vonnou polévku s kuřecím masem a celerem. Nízkokalorická polévka je velmi uspokojující a chutná.

Výrobky na výrobu polévek s celerem a kuřetem jsou ze seznamu. Pekingové zelí lze nahradit bílou kapustou, ale pak bude muset být položeno o něco dříve, protože je tužší. Z koření jsem použil pouze černý pepř.

Složení na polévku s celerem a kuřecím masem

Nalijte vodu do pánve a nechte kuře vařit. Dnes jsem si na polévku vybral polovinu prsou. Přiveďte k varu, vyjměte pěnu a nasypte cibuli a mrkev, nakrájíme na kostky. Budeme slinovat chuť.

Vložte cibuli a mrkev

Vařte vývar na středním ohni, vyhněte se násilnému varu. V tuto chvíli budeme oloupat brambory. 10 minut po vaření přidejte brambory, nakrájené na kostky nebo plátky, do hrnce, jak jste zvyklí.

Vysejte brambory

Zatímco brambory vaříme, nakrájíme stonky celeru, plátky 2-3 mm. Položte celer do hrnce.

Položte celer

Opět počkáme na vaření a mezitím budeme pěkné zelí.

Odřízněte zelí

Přidejte zelí do naší polévky.

Položte zelí do polévky

S malým vaříme polévku na 5 minut. Vydejte kus kuřecího masa, nakrájíme na kostky. Rajčata nakrájíme jemně, nebo je nařezáme na strouhák. Vrácejeme kuře na pánvi, přidáme rajčata. Pepř na chuť, i když to můžete udělat v talíři.

Dejte kuře

Vypněte oheň a nechte polévku vařit 5 minut. Polévka s kuřetem a celerem je připravena! Vůně, krásná a velmi chutná, tato polévka jistě potěší vaše blízké.

Recept na polévku s celerem a kuřecím masem

Ozdobte své oblíbené greeny a podávejte. Bon appetit! Cook pro zdraví!

Polévka s celerem a kuřecím masem