Smažené brambory s masem a houbami jsou vydatné a chutné pokrmy pro rodinnou večeři! Přestože se dá slavnostní stůl doručit …

Složky

Vepřové maso – 300 g

Brambory – 400 g

Šampiňóny – 250 g

Cibule – 1 ks.

Olivový olej – 2 lžíce.

Sůl a pepř černá půda – na chuť

Máslo – 1 polévková lžíce. (volitelné)

  • 142 kCal
  • 40 min.

Proces vaření

Dnes připravíme pro celou rodinu jednoduchou a vydatnou večeři – smažené brambory s masem a houbami.

Jako masovou složku budou vepřové a houbové houby. Můžete si vzít a ustrolit houby pro tuto misku, ale pak by měly být vařeny po dobu 5-7 minut ve vařící solené vody.

Vlastností přípravy této jednoduché nádoby je postup přidávání přísad do pánve. A to je důležité, protože všechny tři složky, vepřové maso, brambory a houby vyžadují různé doby vaření.

Takže pokračujeme. Připravte všechny produkty v seznamu. Můžete přidat své oblíbené koření a koření pro pokrm. Na samém konci vaření přidám trochu másla, kterou nemůžete přidat.

Složení pro smažené brambory s masem a houbami

Vzhledem k tomu, že vepřové maso je připraveno déle než ostatní složky pokrmu, mělo by být nakrájeno na velmi tenké a malé kusy.

Řezněte maso

Ve pánvi zahřejte rostlinný olej a smažte vepřové maso na vysoké teploty po dobu 7-8 minut, za míchání. Maso by se mělo červenat.

Smažte maso

Houby čistý, mytí, odstranění víčka z plenochki a snížit houby na poloviny nebo čtvrtiny pokud velkých hub. Cibule jsou rozřezány na poloviční kroužky.

Cibuli a houby nakrájejte

Přidejte houby na pánvi s cibulí a celou zeleninu ochraňte po dobu 5-7 minut. Zelenina dává svou šťávu masa a začne se připravovat uvnitř.

Cibulku a houby dejte do masa

Tak se houby zhnednou a cibule se stanou průhlednými.

Smažte maso se žampiony

Brambory jsou vyčištěny a nakrájeny na velmi tenké bloky.

Vysejte brambory

Přidejte brambory do pánve, sůl a pepřte pokrm podle vkusu.

Nalijte sůl a pepř

Nyní smažte brambory s masem a houbami, až se brambory plně vaří na středním ohni. Nezapomeňte míchat brambory. V této fázi můžete přidat své oblíbené koření, koření nebo jen čerstvé nakrájené zeleně kopru nebo petrželky.

5 minut před koncem vaření obvykle přidám 1 polévkovou lžíci. máslo, snižte oheň na minimum, zakryjte pánvi s víkem. Za pět minut budou brambory trochu měkčí, ale zachovají si jejich chrumkavost.

Smažené brambory s masem a houbami

Podáváme smažené brambory s masem a houbami nakládanými s okurkou nebo čerstvou zeleninou.

Recept na smažené brambory s masem a houbami

Bon appetit!

Foto smažených brambor s masem a houbami