Skvělý recept na pečení celého kuřete v troubě. Kuře je pečené v sojové omáčce, v kulinářském rukávu.

Složky

Kuřecí maso – 2 kg

Sójová omáčka – 100 ml

Med – 70-80 g

Koření na kuře – 10 g

Sůl – 2-3 špice

  • 364 kCal
  • 1 hod. 20 min.

Proces vaření

Neuvěřitelně voňavé a chutné kuře, pečené v sojové omáčce a medu, v rukávu je velmi šťavnaté a zachovává všechny vůně marinády. Tento pták je připravován rychle – asi 50-60 minut, takže je třeba vypočítat čas příjezdu hostů, abyste je potěšili vynikající pečenou miskou. Mimochodem, ochucení kuřecím masem můžete vařit doma a míchat: mletou papriku, špetku mleté ​​papriky, sušený česnek, sušené zeleniny a černý mletý pepř.

Aby bylo zajištěno, že kuře je nasyceno všemi vůněmi marinády, měla by být v něm ponechána asi půl hodiny, ne méně.

Naučím vás, mimochodem, trochu trik! Jemně zvedněte kůži z horní části otvoru a lehce ji vyjměte z prsou prstem nebo lžící, ale až do konce, aby se vytvořila kapsa. V tom nalijte 2 lžíce. marináda, jedna pro každou polovinu prsou. Tak, kuřecí filé během pečení nezůstane suché!

Kuřecí tělo umyjte ve vodě a osušte papírovou utěrkou.

Složení kuřecího masa v sójové omáčce v rukávu

Sójová omáčka a med se mírně zahřívají v mikrovlnné troubě a mísí se.

Spojte med a sójovou omáčku

V marinádě trochu soli a kořením s kuřecím masem.

Přidejte koření a sůl

Kuřecí kost je zcela zakryté obvazem a umístěno do kontejneru. Nalijte marináda do ptáka, nezapomeňte na kapsy na prsou. Dejte jí “přestávku” asi 30-40 minut, občas se otočte a rozmazněte ji se stejnou marinádou.

Nakrájejte kuře

Pak nakrájejte kuře do sáčku na pečení a těsně jej utáhněte.

Dejte kuře do pytle na pečení

Vložte balíček s ptákem na plech a plech na pečení v troubě, kde pečte nádobí asi 50-60 minut při teplotě 200 ° C. Pokud se vrchní část ptáka červeně zbarví rychleji, než se připraví, zakryjte fólií nebo vypněte horní opálení, pokud vaše trouba tuto funkci podporuje.

Dejte kuřecí maso do balení ve formě

Připravte zlaté kuřecí maso na stole, nezapomeňte uvolnit z balíčku. Pokud je to žádoucí, může být rozděleno na několik částí, odříznutí nejprve nohy, křídel a pak všechno ostatní. Ujistěte se, že vyzkoušíte pečené prsy – je to úžasné!

Fotografie kuřecího masa v sójové omáčce v rukávu

Příjemné pro vás!