Jeden z nejoblíbenějších receptů na normální rodinné jídlo a na slavnostní stůl!

Složky

Brambory – 600 g

Kuřecí maso – 400 g

Žárovka – 1 ks.

Tvrdý sýr – 120 g

Majonéza – 70 ml

Sůl – 2 lžičky.

Koření – 1 lžička.

Rostlinný olej – 3 polévkové lžíce.

Čerstvá petrželová věnec – pro podávání

  • 180 kcal
  • 1 hodina

Proces vaření

Brambory s kuřecím masem, sýrem a majonézou v troubě – miska s vysokým obsahem kalorií, i když chutná až hanba. Proto jej zřídka uvařím, většinou na dovolené. Proto i samotná skutečnost vaření brambor se sýrem je již svátek. Děti jako toto pokrm také milují a snažím se vařit s domácí majonézou. Pokud jsou hosté naplánováni, vařím brambory ve velké podobě nebo ihned na pečení. A pro úzký rodinný kruh přišla dolů a malá forma.

Při přípravě brambor s kuřecím masem, sýrem a majonézou v troubě připravte následující ingredience – všechny jsou jednoduché a cenově dostupné, často jsou v ledničce, i když přípravu pečených brambor nebyla předem plánována.

Složení brambor s kuřecím masem, sýrem a majonézou v troubě

Kuřecí maso nakrájené na malé kousky. Můžete použít filé nebo kusy vyřezané ze stehna nebo paličky. Šlachy, pokud je to možné, odstranit, stejně jako přebytečný tuk.

Maso nakrájejte na kusy

Kuře posypte solí a mletým koriandrem. Já opravdu miluju vůni koriandru, takže ho přidám doslova ke všem pokrmům, no, kromě dezertů, myslím. Můžete použít své oblíbené koření nebo koření soupravy pro kuřecí maso, pro šišky kebab. Můžete se dostat s obyčejným mletým pepřem.

Posypeme solí a koriandrem

Připravte brambory – oloupejte, umyjte a nakrájejte na plátky. Můžete použít speciální strouhací stroj.

Vysejte brambory

Můžete si vzít malou formu pro pečení nebo vytvořit talíř na plechu, pokud se očekává mnoho “degustátorů”. Forma je pokryta fólií a mastnotou s rostlinným olejem. Rozložte polovinu brambor, přidejte sůl. Můžete také posypat kořením.

  Králík vyprážen v pánvi

Vložte brambory na fólii

Jemnou cibuli jemně nakrájíme a přemístíme ji ze shora na brambory. Také můžete nakrájet poloviny nebo čtvrtky kroužků. Vše mazněte majonézou – můžete použít doma nebo nakupovat.

Položte cibuli

Nyní otočte kuře – položte kousky pevně jeden na jeden. Mazte ​​s majonézou. Je vhodné použít kuchařský štětec.

Položte maso

Položte druhou polovinu brambor na kuřecí maso, přidejte sůl a rozetřete ji majonézou.

Omažte brambory s majonézou

Finální vrstva je plátky sýra. Nyní můžete tuto formu zakrýt fólií a odeslat ji do předehřáté trouby o velikosti 190 stupňů.

Položte plátky sýra

Pečeme brambory s kuřecím masem, sýrem a majonézou v mikrovlnné troubě po dobu 20-25 minut, potom rozbalíme fólii a necháme sýr hnědé dalších 15-20 minut.

Foto brambor s kuřecím masem, sýrem a majonézou v troubě

Podáváme misku na velké talíři nebo v částech, teplé nebo horké. Ujistěte se, že zdobí čerstvé bylinky.

Recept na brambory s kuřecím masem, sýrem a majonézou v troubě

Bon appetit!