Marináda pro jehněčí s podrobným vysvětlením, jak marinovat jehněčí kýta pro pečení v troubě a za to, co se děje.

Složky

Zadní noha berana nebo jehněčí – 1 ks.

Bílé víno – 500 ml

Česnek – 3 stroužky

Velká sůl – 1 polévková lžíce.

Rostlinný olej – 3 položky l.

Koření: tymián, rozmarýn, oregano

  • 209 kCal
  • 5 hodin

Proces vaření

Používám marinády na jehněčí v troubě, ale stále ji používám. Nevýhodou tohoto způsobu přípravy je čas. Ramen není kuřátko. Chcete-li správně marinovat velký kus masa, potřebujete alespoň několik hodin a pod některými recepty – a dny. Významný plus – maso je velmi citlivé.

Setkal jsem se se stanoviskem, že, de, nakládat jen špatné maso skrýt vady, nebo že moření dělá jehněčí pryž. Upřímně řečeno, nikdy jsem se s tím nesetkal. A “špatný” skopový byl nikdy v rukou. Právě to marinování s kořením dělá – mění vůni masa. Tedy. jestliže má maso příliš silný vonný vonný vůni, který se vám nelíbí, marinování pomůže. V případě, že zápach je naopak slabá a téměř neexistující, a chcete, aby ji udrželi – silné koření je třeba se vyhnout, je lepší, aby se čistě solko a pepř. No, teď se podívejme na jasný příklad, jak marinovat nohu s nohou pro pečení v troubě?

Složení marinády pro jehněčí v troubě

Nejprve je nutné odstranit vnější vrstvy a případně odstranit přebytečný tuk. Co je “přebytečný tuk”? Pokud budete jíst horké jehněčí, pak nemůžete mít nadbytečný tuk na noze. Ale pokud je studená, pak je logické, aby si vytáhl hustý polštář, bude studený, že je bez chuti.

Odstraňte z žil žil

Pokud máte stejné jehněčí kůň jako já (na páteři), pak má stále kosti páteře a pánve. Marinování tady, přísně řečeno, nemá nic společného, ​​jen aby to bylo mnohem pohodlnější, než aby bylo řezáno. Odstraníme hlavu stehenní klouby ze spojů, zbývají všechny zbývající kosti z tlusté části kusu. Může být použit pro vaření vývaru.

Odstraňte kosti

Marináda v naší zemi bude ve skutečnosti sestávat ze dvou částí – z těstovin a vína. U těstovin čistíme česnek a protřejeme ho solí a bylinkami, přidáním rostlinného oleje do pasty. S čerstvými bylinkami, odtrhněte listy z větví, hrubé větvičky, které hodíte, v tomto receptu nejsou potřeba.

Spojte máslo, česnek, sůl a koření

V svalech propichujeme několik velkých kapes. Vidíš, jak se můj nůž hluboce dostal a jak je tlustý? Opravdu velký, ne jako odpadky.

Pierce maso nožem

Čajová lžička rozděluje těstoviny s kořením v kapsách.

Položte marinády do masa

Po zbytku pasty pokryjeme celý povrch nohy. Zde můžete přidat trochu více oleje a soli.

K pokrytí masa marinádou

Položíme nohu do hlubokého kontejneru a naplníme jí bílým vínem. Jo, přímo na čerstvě rozmazané těstovině. Odložení kapacitu spolu s nohou na horní straně filmu a okurkou jehněčí s vínem při pokojové teplotě po dobu 2-3 hodin, soustružení z času na čas, (film se bude muset odstranit a znovu utáhnout pokaždé, takže si raději nějaký hustý). V lednici můžete marinovat tímto způsobem a déle.

Maso položte na plech

Dal jsem výpočet doby pečení jehněčí v jiném receptu, tam je vše napsáno velice podrobně, nevidím žádný důvod k opakování těchto informací zde. Jediné je, aby se marináda, v níž je marinovaná noha, nalévala. Ve smyslu ho zachyťte, pečte ho na pečícím plechu bez marinády a vezměte ho do nádoby a použijte ji, pokud je to nutné. Doba pečení se nijak nezmění, co s marinováním, co bez.

A výsledek po moření bude trochu jiný, to je ono. Vidíte rozdíl v barvě a struktuře masa? Pod nohou obvykle používám vždy stejný teplotní režim, tj. celý rozdíl se dělá marinádou. S ním se moje beránka ukázala být doslovně perleťově růžová.

Pečené jehněčí

Dobře, podařilo se mi někdo vyzvednout, aby se pokusil vyčistit nohu na pečení v troubě?

Recept na marinádu pro jehněčí v troubě