Pepř podle tohoto receptu je šťavnatý, voňavý, křupavý, dobře tvarovaný. Často servíruji takový pepř na slavnostní stůl …

Složky

Bulharský pepř – 2 kg

Rajčatová šťáva – 1 l

Olivový olej – 200 ml

Sůl – 2 polévkové lžíce.

Černý pepřový prášek – 1 lžička.

Cukr – 80 g

Vinný ocet – 80 ml

  • 84 kCal
  • 1 hodina

Proces vaření

Bulharský pepř v rajčatové šťávě je každoročně příprava. Pepř podle tohoto receptu je šťavnatý, voňavý, křupavý, dobře tvarovaný. Obvykle servíruji bulharský pepř v rajčatové šťávě na slavnostní stůl jako studené občerstvení. Mám rád trochu pepře na čerstvém chlebu a je to tak.

Standardní soubor produktů pro přípravu bulharského pepře v rajčatové šťávě na zimu: rajčatová šťáva, bulharský pepř, olivový olej, sůl, pepř, cukr a ocet. Můžete přidat česnek, cibuli, celer stonky, některé přidat koření. Neudělám to. Miluju jednoduchou alternativu a dokonce i česnek dělá obrobek trochu méně citlivá.

Připravte všechny produkty v seznamu. Provedu poloviční poměr, rozdělím počet ingrediencí o 2.

Složení bulharského pepře v rajčatové šťávě na zimu

Ve velké pánvi vylijeme rajčatový džus, přidáme sůl a černě mletý pepř.

Pan by měl být velký, protože my, kromě šťávy, také rozložíme pepř.

Nalijte sůl a pepř do rajčatového džusu

Přidejme cukr. Množství cukru závisí na kyselině rajčatové šťávy než kyselé šťávě, tím více cukru musí být přidáno pro úpravu rovnováhy slaně-kyselé sladké chuti.

Nalijte cukr

Vylijeme olivový olej nebo slunečnicový olej. Vložíme panvu na oheň a vaříme džus po varu po dobu 15 minut. Džus by měl trochu uvařit.

Nalijte olej

Bulharské papriky lze použít v jedné barvě, ale můžete si vzít papriku různých barev. Odstraňte stonky a semena z papriky.

Oloupeme pepř

Řezáme papriky buď do tenkých proužků, jako já, nebo do velké krychle, neexistují žádná omezení.

Pikantně nakrájejte

Ve vařené rajčatové šťávě s kořením přidejte nakrájenou bulharskou papriku.

Položte pepř do rajčatové šťávy

Vaříme papriku v rajčatové šťávě po dobu 20-25 minut, dokud se šťávě nestane omáčkou a pepř se změkne. Zkuste znovu nádobu na sůl a cukr. Přidejte ocet, mám ocot – víno, vařte zásobu dalších 5 minut a pánev vyjměte z ohně.

Vaření papriky v rajčatech

Banky jsou předem a sterilizovány. Dávám nádoby na plech a ohřívám je v mikrovlnné troubě po dobu 20 minut při 140 ° C. Jednoduše plním víčka vroucí vodou. Rozdělte kusy pepře do džbánů a nalijte omáčku z pánve. Utáhneme víčka víčky. Otočte nádoby vzhůru nohama a zakryjte teplou přikrývkou.

Papriku vložte do rajčat ve sklenicích

Ponechte nádoby pepře, dokud se úplně neuchníte pod koberečkem, a potom nechte skladu na chladném úložišti. Bulharský pepř v rajčatové šťávě pro zimu je připraven.

Fotografie z bulharského pepře v rajčatové šťávě na zimu

A v zimě otevřeme jar vonné pepře v rajčatové šťávě a vychutnejme si chuť!

Bon appetit!

Recept na bulharské papriky v rajčatové šťávě na zimu