Barva, chuť, vůně – to vše potěší vás i vaši rodinu, když v zimě budete s tímto nádherným nápojem léčen!

Složky

Dýně – 2 kg

Cukr – 150 g

Citrónová šťáva – 2 lžíce.

Voda – 2 l

  • 43 kCal
  • 20 min.

Proces vaření

Není divu, že dýně se nazývá královna královny zahrady, ach, ne pro nic! Tolik lahodných, voňavých a krásných jídel může být vyrobeno z dýně! A přidejte do kaše, na maso, na zeleninu a na dezerty. Univerzální produkt a poměrně cenově dostupné, což je důležité. A jak užitečné! Jeho složení a beta-karoten a vitamíny a draslík a hořčík a železo … A kalorií dýně – jen 22 kcal na 100 g Obecně platí, že dýně – vítaným hostem u stolu! Dýně je dobře udržována v suchém větraném suterénu nebo podpole, ale můžete ji také připravit na zimu.

Dnes vás chci vyzvat, abyste připravili džusovou šťávu na zimu pomocí odšťavovače. Dýňová dužina je poměrně hustá a vytlačování šťávy z ní bez odšťavovače je poměrně obtížné. Ale pokud máte tento skvělý asistent – odšťavňovač, pak můžete vařit džus snadno.

Takže připravit dýňový džus přes odšťavňovač na zimu, musíme: skutečnou krásu, dýně, cukr nebo med a citronovou šťávu.

Složení dýňového džusu pro zimu pomocí odšťavovače

Dýňový pomoyem, nakrájený na polovinu, odstraňte semena lžící. Oloupeme slupku a nakrájíme dýně na malé kostičky. Čistá hmotnost vyčištěné dýně je 1,7 kg.

Odřízněte dýně

Přeskočme plátky dýně přes odšťavňovač.

Stlačte dýně z džusu

Nevyhazujte stlačení – z nich můžete udělat skvělý kompot nebo je použít pro pečení nebo pečení. Pokud neplánujete okamžitě používat stlačení, můžete je zmrazit v sáčku.

Dortík dort

Dnes jsem připravoval polovinu porce, 900 g dýně, 550 ml šťávy.

Změřte množství šťávy

Šťáva se nalije do pánve, nalitím 1 litru vody, přidáním polovinu z citrónové šťávy (asi 2 polévkové lžíce) a cukr. Pokud použijete med – přidáme trochu, upravíme chuť, asi 2-3 lžíce.

Nalijte cukr

Přidal jsem další řetězové kolo anýz, a můžete buď přidat nic, nebo přidat do ochutnat skořice nebo hřebíček 1-2, tyto doplňky dávají šťáva pikantní chuť.

Dejte špatnou

Přidejte šťávu na sporáku téměř k varu a nalijte do předem sterilizovaných nádob. Pevně ​​otočte a nechte vychladnout. Tekvicová šťáva na zimu přes odšťavňovač je připravena! Barva, chuť, vůně – to vše potěší vás i vaši rodinu, když v zimě budete s tímto nádherným nápojem léčen!

Fotografie z dýňového džusu pro zimu přes odšťavňovač

Bon appetit!

Recept na džusový džus pro zimu přes odšťavňovač

Pamatuj si léto!

Tekvicová šťáva na zimu pomocí odšťavovače