Rychlá kašička bez namáčení – můj oblíbený obloha po mnoho let! Miska je vhodná pro půst a veganské jídlo.

Složky

Hrách sušený – 500 g

Soda – 0,5 lžičky.

Sůl – chuť

  • 298 kCal
  • 1 hod. 30 min.

Proces vaření

Rychlá kašička bez namáčení – můj oblíbený obloha po mnoho let! Toto jídlo je vhodné pro vegetariány, půst a opravdu vše!

Hrách je dobrým zdrojem mnoha užitečných látek a rostlinných bílkovin. Puree a kaše z ní se samozřejmě ukáží být vydatné, voňavé, dobře a užitečné.

Dříve moji babička v obci často vařila kaštanovou kaši z litiny v troubě, ovocná kaše dlouho ušla a byla překvapivě chutná. Já sám nepečoval kaštanovou kaši často, vždycky se mi zdálo, že se jedná o velmi dlouhý proces – s namáčením hrášku na noc a poté dlouhou vaření na sporáku.

Jak si vařit kaštanovou kaši bez předem namočeného hrášku, můj přítel mi řekl, že jsem vegetarián.

Ukázalo se, že existuje způsob, jak zkrátit čas vaření vařené kaše! Dovolím si sdílet své tajemství, jsou velmi jednoduché a přístupné.

Připravte produkty v seznamu. Vaříme základní verzi hrachové kaše bez přísad. Můžete vařit ovesnou kaši se smaženou cibulí a mrkví, nebo vařit kaše na masném vývaru nebo s žebry, to vše můžete udělat poté, co se naučíte jak připravit základní verzi kaše.

Složení pro rychlou kaši bez namáčení

Nejprve několikrát myjeme studenou vodou. Zkuste použít drcený hrášek dobré kvality.

DŮLEŽITÉ: A nyní FIRST SECRET – vyplňte promývaný hrášek s vařící vodou a nechte hrášek v něm po dobu 15 minut.

Namočte hrášek

Vypusťte vodu z hrachu po uplynutí doby a vložte hrášek do hrnce s hustým dnem nebo kazanokem.

DŮLEŽITÉ: DRUHÁ SEKCE – přidávejte do hrachu sódu na pečení.

Přidejte sódu

Vyplňte hrášek znovu vroucí vodou tak, aby voda byla nad hrachem na prstu. Hrabujeme pomalým ohněm, vaříme 30 minut a zkontrolujeme, zda je v pánvi voda.

Nalijte vroucí vodu

Jakmile uvidíte, že se voda vaří a vypadá to, že je na fotografii, přidáme více vařící vody – stejně jako poprvé, že voda byla nad hráškem na prstu.

Odpařte vodu z hrášku

A teď přidáme sůl do pánve s polospečným hráškem podle chuti. Kukuřičku vaříme dalších 20-30 minut – až do připravenosti.

DŮLEŽITÉ: Pokud se voda vaří a hrach ještě není vařená, přidejte trochu vařicí vody do kaše, dokud není hotová a konzistence, kterou potřebujete, není tam.

O konzistenci: někteří dávají přednost kaši s celými jádry hrachu, někteří je vaří do brambor.

Přidejte sůl

Vařené bez namáčení hrachu je připravena k použití, vyjměte ji z ohně a položte na desky porce. Pokud na hrachovou kaši naplníte smaženou cibulkou a mrkví, pak můžete sloužit jako hlavním místem ovesnou kaši. V dávných dobách jste v Rusku servírovali hrachovou kaši.

A můžete naplnit kaši maslem a sloužit jako příloha k hlavnímu chodu.

Foto rychlého hrášku bez namáčení

Bon appetit!

Recept na rychlou kaši bez namáčení