Odhalujeme všechny tajemství vaření svěží a chutné tvarohové muffiny (cupcakes) v tomto receptu s video verzí.

Složky

Tvarohový sýr – 200 g

Smetana – 100 ml

Máslo – 100 g

Pšeničná mouka – 250 g

Prášek do pečiva – 1 polévková lžíce.

Sůl – 0,25 lžičky.

Lemon – 1 ks. (želé + 1 lžíce šťávy)

Kuřecí vejce – 2 ks.

Cukr – 120 g

Vanilkový cukr – 10 g

Ovocné / kandované ovoce / čokoládové kapky – volitelné

Cukrový prášek pro dekoraci – volitelný

  • 292 kCal
  • 1 hodina

Proces vaření

Dnes se chci s vámi podělit o svůj oblíbený recept na snadné vaření a velmi chutné muffiny. Řeknu vám o jednoduchých pravidlech a jemnostech vaření, díky nimž jsou muffiny svěží, pórovité a vzdušné. A také o tom, jak chutné vdolky, trochu ostrý, hodně těsta je potřeba přidat do formuláře, a kolikrát je potřeba míchat, aby nakonec jste skončili s reálným porézní muffin namísto pravidelného cheese cake. Začneme?!

Fotografie tvarohových muffinů

Připravte přísady v seznamu.

Složení pro muffiny z tvarohu

Kombinujte tvaroh a zakysanou smetanu. Důkladně promíchejte a protřete směs, dokud se nedosáhne krémové, homogenní hmoty. Smíchal jsem směs se směšovačem po dobu 3-4 minut nebo rozemlet v mísiči.

Kombinujte tvaroh s kysanou smetanou

Změřte 250 gramů pšeničné mouky, přidejte 1 polévkovou lžíci prášku do pečiva a smíchejte směs 1-2 krát.

Sýr mouku protřepejte

V samostatné nádobě smíchejte vajíčka a cukr. Smícháme směs po dobu 3-4 minut, dokud se nedosáhne lehké vzduchové hmotnosti a cukr se rozpustí.

Beat vajíčka s cukrem

Přidejte vaječnou směs, připravenou tvarohu a znovu protřepejte 30-40 sekund.

Nalijte roztavené máslo. Přidejte vanilkový cukr, 1 citronovou kůru malé velikosti a 1 polévkovou lžíci. citronová šťáva.

Přidejte kysenku a vanilkový cukr

K mouce prosíváno práškem do pečiva, přidá se čtvrt čajové lžičky soli a nalévá se připravená směs kapalných složek.

Připravte suchou a kapalnou směs

Zmícháme směs 20-25 krát, ne více. Stačí, když uvidíme žádné suché inkluze mouky, a těsto může být považováno za připravené k pečení. Těsto pro muffiny by nemělo být důkladně promícháno, mělo by zůstat hrubé a nerovnoměrné. Právě tato nuance přípravy umožňuje získat porézní a vzdušnou omáčku, která odlišuje muffiny od koláčů.

Předehřejte troubu na 200-205 stupňů. Připravte formy na muffiny. Používám 2 vrstvy papírových koláčů na koláčky a pro jejich stabilitu je umísťuji do kovových forem. Kovové formy pro pečení, olej a posypeme moukou. Silikonové formy nelze mazat.

Míchat tvarohové pečivo

Vždy připravte těsto na muffiny těsně před pečením. Jakmile je těsto připraveno, umístěte ho na připravené pekáče a naplňte je do okraje. Cesto pro muffiny je hustší než těsto pro košíčky, takže plné formy plní, nemůžete se obávat, že při pečení “uteče” z formy.

Aby hotové vdolečky měly chutnou, lehce křupavou kůru, posypeme povrchem každého muffinu špetkou cukru. V případě potřeby doplňte náplň. Přidám čokoládové kapky a kandované ovoce. Jakákoli náplň by měla být přidána do vdolečků bezprostředně před pečením. Ovoce, kandované ovoce nebo sušené ovoce v rohlíku.

Dostanete těsto do forem

Připravené vdolky se umístí do předehřáté trouby a pečou po dobu 20-25 minut, dokud se neuhasí.

Potom vypněte teplo a nechte tvarohové muffiny v chladicí troubě po dobu nejméně 10-15 minut. Takže se nebudou usadit. Pokud trpělivost stačí, můžete po otevření dveří ponechat vdolečky v troubě až do úplného ochlazení.

Pečeme muffiny

Připravené muffiny, pokud je to žádoucí, posypeme práškovým cukrem a podáváme stůl.

Recept na muffiny tvarohu

Muffiny z tvarohu jsou připraveny. Bon appetit!

Tvarohové muffiny