קל להכנת רוטב לבשר עוף מרכיבים בסיסיים. לחם רוטב קל יותר לעשות מאשר כל רוטב לבן עם thickener!

המרכיבים

חלב – 500 מ”ל

לחם לבן – 2 לחמניות

בצל לבן – 1 PC.

שמנת שומן – 100 מ”ל

חמאה – 25 גרם

מפרץ עלה – 1 PC.

צבע מוסקט – מחשב אחד.

מלח – לפי הטעם

  • 140 קמ”ש
  • 40 דקות.

תהליך בישול

לחם רוטב – עוד רוטב שמנת פשוטה מאוד טעים מאוד. זה אידיאלי למתחילים – לדעתי, אין שום פעולה שיכולה להיעשות לא בסדר (וזה יהיה בלתי הפיך). בחוץ, רוטב הלחם דומה רטבים עם py (thickener מקמח, מבושל בשמן), אבל מבחינה טכנית זה הרבה יותר קל!

הטעם של הרוטב קובע אילו תבלינים אתה משתמש. עלי – שילוב טעם עדין מאוד, אבל אפשר לעשות גוון בהיר יותר, אינטנסיבי. הרוטב מיועד לשרת בשר עוף – הן מקומי והן משחק. זה מה שקובע את הצורך תבלינים – עבור המשחק הם חייבים להיות חזקים יותר.

עבור ציפור אחת בגודל של עוף – 500 מ”ל חלב ו -100 גרם. לחם לבן של אתמול ללא CORK, כלומר. בזמן שיש לך לחמניות עם קרום, הם יהיו יותר במשקל! מרכיבים נוספים המשפרים את הטעם של הרוטב – 100 מ”ל של שומן שמנת ו 25 גרם. חמאה. בצל לבן אחד. תבלינים אפשריים הם עלי דפנה, מוסקט (למשחק) או צבע מוסקט (לעוף), ציפורן, קינמון, פלפל אדום מתוק (הם יכולים לשנות את גוון הרוטב שמנת ורוד חם).

המצרכים לרוטב לחם

אנחנו מנקים את הבצל מהקליפה. אם אתה משתמש ציפורן – מקל אחד או שניים ציפורן הנורה.

מקלפים את הבצל

אנחנו מסירים את הלחם מהלחם. חשוב כי הרוטב הוא רק חלק לבן, אחרת זה יהיה בצבע אחיד.

מוציאים את העיסה מהלחם

מחבת של חלב, בצל, תבלינים, מלח ופירורי לחם לבן מתפורר נשמרת מתחת למכסה על אש נמוכה במשך 20 דקות מרגע ההרתחה.

שים בצל, לחם ותבלינים בחלב

לאחר הבישול מוציאים את הרוטב מהרוטב. אם עקביות נראה נוזלי מדי – אנו לקשט עוד פירור לבן. זה נראה עבה מדי – אנחנו מוסיפים חלב. אם הלחם מתמוסס לחלוטין בזמן הבישול – אל תעשה שום דבר. אם לא מומס – אנחנו ללוש אותו עם מזלג. אתה יכול לסובב בלנדר אם אתה צריך עקביות הומוגנית לחלוטין, אבל זה עבור רוטב זה זה לקח קצת להראות שזה לחם. מוסיפים את השמנת והפתיתים של החמאה ומערבבים ומחכים שהרוטב יגע. זה, באופן כללי, השפעה מעניינת למדי: מיד לאחר הבישול, רוטב הלחם הוא נוזלי, וכאשר הוא מתקרר הוא מתחיל להתעבות. אני חושבת שכשהיה קר לגמרי – זה יהפוך למשהו כמו פודינג חלב, אבל לא בדקתי אותו.

שים חמאה

התיאבון!

תמונה של רוטב לחם