Putanesca – רוטב חריף עם סיפור מתובל. אחד הרוטב המפורסם ביותר עבור פסטה, הוא הופיע בגלל שילוב עצוב של נסיבות.

המרכיבים

ספגטי – 500 גרם

מים לבישול – לפי הצורך

מלח – לפי הטעם

עגבניות במיץ עצמו – 500 מ”ל

שמן זית – 50 מ”ל

זיתים – 20 יח ‘.

קפטנים – 3 כפות

אנשובי – 4 יח ‘.

שום – 3 ציפורן

פלפל – 1 PC.

מלח – לפי הטעם

פרמזן – אופציונלי

  • 183 קק”ל
  • 20 דקות.

תהליך בישול

Puttaneska (Putanesca) – רוטב איטלקי קלאסי עבור פסטה. עבור האוזן הרוסית שמו נשמע לא פחות יפה ואיטלקי בטעם מאשר כל carbona ו aramatchana. אבל אם מתרגמים את השם הזה, המשמעות תהיה לא כל כך יפה, אם כי אפילו יותר מעניין. אם carbonara הוא רוטב של כורי פחם, אז putaneanska, בהתאמה – ניחשו כבר? – רוטב זונות. פוטאן, דובר איטלקית.

לא כי זונות איטלקיות התאמנו כמה ליטוף מעודן מאוד עם putaneska ספגטי, או היכן הלקוחות שלהם לתלות על האוזניים. העובדה שהרוטב הזה חולק במיוחד בקרב נשים בעלות אחריות חברתית נמוכה, נבעה ממאפייני המאפיינים הלא נעימים של מקצוען. לדוגמה, יש מחסור חמור של זמן להכנת כמה מנות רציני. והעובדה שהם הורשו לצאת לקניות רק פעם בשבוע, ורצו לאכול כל יום. לכן, הרוטב אינו כולל מוצרים מתכלים, ובדרך כלל הוא מוכן כאילו לפי עיקרון שיורי. ובכן, או מה צריך תמיד להיות בכל המטבח האיטלקי, בדיוק כמו מים, מלח וסוכר. אז, זהו שילוב מאוד ספציפי של מוצרים שבדרך כלל אינם רכיבים עצמאיים של המנות, אבל רק, שלהם מנוסה המקושרים מדי מבולבל – במובן זה שהם מאוד מופקרים יחסי מין ורוטב putaneska מורכב הדברים הארורים האלה.

רק snag: זה באיטליה, כל המוצרים האלה – זול צריך להיות בכל מטבח. ברוסיה, חלקם נדירים, ואני חושד, מסיבה זו, יקר. אבל המתכון של רוטב פוטאנס הוא רק זה, ואני לא יכול לשנות את זה. הדבר היחיד שהרשה לעצמי לצמצם בעת כתיבת האתר את מספר המרכיבים – צמצמו מאוד את שמן הזית. בגרסה האיטלקית זה צריך להיות 100 מ”ל. עבור לא איטלקים זה מספר הוא פשוט פראי: ובכן, תראה בתמונות שלי, עשיתי כפי שאתה צריך. אז, כמובן, זה טעים, אבל זה לא הכרחי, זה ישר.

עגבניות נלקחים טריים בקיץ, עדיף לקחת עגבניות במיץ שלך בחורף. העיקר – לא להשתמש סוגים חממה של “ללא טעם, אין ריח” – באיטליה הם אפילו מבולבל לא, בהחלט! הזיתים בגרסה הקלאסית הם סגולים. יש לחשוב, פעם הם היו הזול ביותר, או הנפוץ ביותר. עכשיו הם לוקחים כל הצבעים, אבל זיתים ללא זיתים עדיין לא בשימוש, חמוץ צריך להיות. שילוב של שניהם אפשרי. פלפל ב putanescu הוא מה שנקרא בינונית חדה. אני רק משומר. אתה יכול לקחת כמות מופחתת של צ ‘ילה. חדות צריך להיות, אבל לא כזה חור כמו arrabiata!

חומרים עבור Putaneaschi

מבשלים ספגטי במים רותחים מעט מלוחים בהתאם להוראות על החבילה. אם זמן הבישול המומלץ שלהם – לא פחות מ 15 דקות, הרוטב putaneska יש לך זמן לעשות, עד פסטה מבושלת. אם פחות (וזה נדיר) – אתה חייב להתחיל להכין את הרוטב מראש. אם אתם משתמשים בעגבניות טריות, אך לא במיץ של עצמו, הם גם צריכים לחתוך מראש, ורק אז להתחיל לבשל את הפסטה.

מבשלים פסטה

שום הוא ניקה איכשהו קצוץ.

חותכים את השום

מטגנים קלות בשום זית.

מטגנים את השום

הוספת עגבניות (אם להשתמש טרי, אז הם צריכים כבר מראש חתוכים לקוביות) ולהתחיל ומבשלים את הרוטב על אש נמוכה (פחות מ 10 דקות). עגבניות טריות לטגן על גבוה עבור 5 דקות, ולאחר מכן להתחיל להוסיף את שאר חומרים ואת הספירה לאחור עבור 10 דקות עד שמוכן.

שים את העגבניות

חותכים את הזיתים ומשליכים אותם לתוך הרוטב. קבלים נזרקים ללא חיתוך.

חותכים צלפים

אנחנו חותכים את אנשובי ופלפל וגם מטילים לתוך הרוטב.

חותכים אנשובי ופלפלים

מבשלים את הרוטב על אש נמוכה, ומערבבים מדי פעם, עד שהספגטי מוכן. סולי ממש בסוף. יש מעט מאוד מלח רוטב Putanez – כפי שאתה יכול לראות, זה כבר מורכב של פריטים חור עם תבלין.

מוסיפים צלפים, אנשובי ופלפלים

יוצקים את הדבק לתוך מסננת.

לזרוק את הפסטה במסננת

הדבק פסטה ניתן להגיש הן מיד לאחר הבישול, ולאחר שעות רבות.

מתכון Putanescan

אסור לפסטזן לטחון את פרמזן. עם זאת, אני לציין כי אם אתה עושה את זה בלי, אז המנה היא מתאימה לא קפדנית ימים של צום. ללא שם: טעם זה ללא פרמזן מספיק!

פאטאנסקה (פוטאנסקה)